15. Niedziela po Trójcy Świętej

 Hasło tygodniaJezus Chrystus mówi:  Nie wy mnie wybraliście, ale Ja Was wybrałem. (J 15, 16a)

1.) Kolejne nabożeństwo odbędzie się za tydzień w niedzielę, 19 września o godzinie 10.00. Nabożeństwo połączone będzie ze Spowiedzią i Komunią Świętą. Serdecznie zapraszam!

2.) W poniedziałek 13 września o godzinie 17:00 w Sali parafialnej odbędzie się spotkanie Stowarzyszenia Byłej Młodzieży Ewangelickiej „Dinozaury”. To pierwsze spotkanie tej grupy od wybuchu pandemii.  

3.) We wtorek 14 września o ustalonych porach odbędą się lekcje religii dla dzieci i młodzieży.

4.) We wtorek 14 września o godzinie 18.00 zapraszamy na próbę chóru parafialnego!

5.) W środę, 15 września, o godzinie 17.00 zapraszamy na połączone Spotkanie Koła Pań i Koła Seniorów. To pierwsze takie spotkanie tej grupy od wybuchu pandemii.

6.) W czwartek, 16 września o godzinie 17:00 odbędzie się pierwsze po wakacjach Spotkanie biblijne. Serdecznie zapraszamy!

7.) W piątek, 17 września, o godzinie 18.00 odbędzie się kolejne spotkanie młodzieżowe. Gorąco polecam!

8.) Uwadze Zboru polecam plan nabożeństw i spotkań we wrześniu. Jak zwykle, jest do pobrania przy wyjściu z kościoła oraz dostępny pozostaje na stronie internetowej Parafii.

         9.) W dniach 8-10 października w Pszczynie odbędzie się Ogólnopolski Zjazd Młodzieży Ewangelickiej. W programie koncerty, seminaria, warsztaty i inne atrakcje. Zapisy i więcej informacji u ks. Grzegorza Frydy.

10.) Decyzją Rady Parafialnej chcielibyśmy powrócić do organizowania kawiarenek po naszych niedzielnych nabożeństwach. Zatem zachęcamy do zaangażowania się w tę inicjatywę. Osoby chętne, by przygotowywać kawiarenki, zachęcam do kontaktu z kancelarią parafialną.

11.) Parafia Ewangelicko-Reformowana w Warszawie zaprasza do udziału w rekrutacji na stanowisko Sekretarza Parafii. Szczegóły dotyczące procesu rekrutacyjnego dostępne są na stronie internetowej parafii pod adresem www.reformowani.org.pl.

12.) Towarzystwo Biblijne w Polsce zaprasza do odwiedzenia mobilnej wystawy o Biblii w Warszawie. Od 11 do 12 września br. przy Katedrze Metropolitalnej św. Marii Magdaleny na al. Solidarności 52 podstawiony zostanie „Bibliobus”, w którym w godzinach od 9.00 do 18.00 można będzie podziwiać wystawę o Biblii przygotowaną z perspektywy ekumenicznej oraz stanowisko Towarzystwa Biblijnego w Polsce. Oprócz tego będzie również ręczna prasa drukarska. Serdecznie polecamy i zachęcamy do wybrania się na przygodę z Biblią w kolejny weekend!

13.) Konsystorz Kościoła zachęca do pomocy uchodźcom docierającym do Polski, organizując zbiórkę ofiar na ten cel. Zebrane środki zostaną przekazane na Fundację Ocalenie, z którą Kościół od lat współpracuje, a pieniądze będą przeznaczone na bieżące akcje pomocowe. Ofiary z dopiskiem „Ocalenie” można przekazywać bezpośrednio na rachunek bankowy Kościoła lub za pośrednictwem systemu płatności online dostępnego na stronie www.luteranie.pl. Tam również znajduje się więcej informacji na ten temat. Zbiórka trwa do 15 września br.

  1. dr Dariusz Chwastek