Dziękczynne Święto Żniw 

 Hasło tygodniaOczy wszystkich wpatrują się w Ciebie, a Ty im dajesz pokarm we właściwym czasie (Ps 145, 15 / BE).

1.) Najbliższe nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Świętą odbędzie się w niedzielę za tydzień – 11 października o godz. 10.00. Serdecznie zapraszam.

2.) We wtorek 6 października br. o ustalonych porach odbędą się lekcje religii dla dzieci i młodzieży.

3.) Po lekcjach o godz. 18.30 odbędzie się kolejna próba chóru parafialnego. Gorąco zapraszam chórzystów i chórzystki.

4.) W czwartek 8 października br.  o godz. 17.00 odbędzie się kolejne spotkanie biblijne. Będziemy kontynuować analizę 6-go rozdziału Listu do Rzymian ap. Pawła. Serdecznie zapraszam.

5.) W piątek 9 października o godz. 18.00 odbędzie się kolejne spotkanie dla młodzieży szkolnej i studenckiej. Zapraszam wszystkich, a więc zarówno osoby, które dotychczas regularnie uczestniczyły w tych spotkaniach, jak również te, które dotąd nie miały okazji uczestniczyć w pracach grupy młodzieżowej.

6.) Uwadze Zboru polecam plan nabożeństw i spotkań w październiku. Jak zwykle, plan jest do pobrania przy wyjściu z kościoła oraz dostępny jest na stronie internetowej Parafii.

7.) Podobnie polecam nowy, jesienny numer biuletynu parafialnego „Nasza Parafia”. Gorąco dziękuję wszystkim zarówno autorkom i autorom za przygotowanie swoich tekstów, jak i paniom, które koordynowały prace redakcyjne. Jak zwykle, biuletyn jest do pobrania przy wyjściu z kościoła. Jest także dostępny w wersji elektronicznej na stronie internetowej Parafii.

8.) Polecam także aktualne nr „Zwiastuna Ewangelickiego” oraz wszystkie wydawnictwa znajdujące się w punkcie z literaturą.

9.) Bardzo serdecznie dziękuję Paniom z rodziny Dutków i Garczarków za piękne przygotowanie naszego kościoła, a zwłaszcza części ołtarzowej, na dzisiejsze nabożeństwo! Dziękuję także członkom rodzin za przekazanie warzyw, owoców i ozdób, które radują nie tylko nasze oczy, lecz także serca.

10.) Zgodnie z wieloletnią tradycją parafialną dzisiaj zostaną rozdane tzw. chlebki. Wprowadziliśmy jednak pewną zmianę, ponieważ tym razem – ze względu na trwającą epidemię – „chlebków” nie będą rozdawać dzieci w trakcie nabożeństwa, lecz otrzymamy je przy wyjściu z kościoła. Oczywiście „chlebki” proszę przyjąć jako dar od naszej Parafii!  

Z tego miejsca gorąco dziękuję Panu Pawłowi Folgartowi za zaopatrzenie nas w odpowiednią ilość świeżego pieczywa oraz Osobom z chóru, które przygotowały pieczywo do rozdania!

11.) Po nabożeństwie zapraszam do „kawiarenki plenerowej”, która odbędzie się przed domem parafialnym. Ze względu na trwającą epidemię nie może się odbyć klasyczny piknik parafialny z wypiekami, przetworami i leczem Koła Pań! Tym razem ograniczamy do poczęstunku na słodko. Poczęstunek jest darmowy, chociaż będzie można ofiarować wolne datki do wystawionej skrzynki, które w całości zostaną przeznaczone na przygotowanie przez młodzież z naszej Parafii prezentów w ramach akcji „Prezent pod choinkę”.

Po nabożeństwie odbywać się też będzie wyprzedaż garażowa!

Radzie Parafialnej, która jest organizatorem wspólnego czasu po nabożeństwie zależy na przywróceniu – choćby w ograniczonym wymiarze – tradycyjnego przeżywania Święta Żniw.

Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym Osobom, które poświęciły wczoraj swój czas i energię na prace przygotowawcze do dzisiejszego świętowania. Pamiętamy również o naszym kościelnym – Panu Łukaszu Drzewieckim – który czuwa nad techniczną stroną zarówno nabożeństwa, jak i świętowania po nabożeństwie. 

12.) Trwa akcja „Prezent pod choinkę”. Jej ideą jest przygotowanie paczek świątecznych dla dzieci z Białorusi, Ukrainy i Rumunii. Zachęcamy do udziału w tej akcji poprzez przygotowanie i dostarczenie do Parafii przygotowanych paczek lub poprzez wpłaty datków w kancelarii parafialnej albo na konto. Więcej informacji można znaleźć na ulotkach i na stronie www.prezent.cme.org.pl

 

ks. dr Dariusz Chwastek