5. niedziela po Wielkanocy – Rogate

 Hasło tygodnia:

„Błogosławiony Bóg, który nie odrzucił modlitwy mojej i nie odmówił mi swej łaski”(Ps 66, 20).

1.) Kolejne nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Świętą odbędzie się już w najbliższy czwartek – 30 maja – o godz. 17.30. Tego dnia wypada Święto Wniebowstąpienia Pańskiego. Serdecznie zapraszam!

 2.) Zapraszam także na nabożeństwo spowiednio-komunijne w kolejną niedzielę – 2 czerwca br. – o godz. 10.00!

Z kolei po nabożeństwie zapraszam do udziału w Święcie Parafialnym, którego integralną częścią stanowi Dzień Dziecka.

W programie tegorocznego pikniku plenerowego dominować będzie tematyka roślin biblijnych. Oprócz tego będzie czas na zabawy sportowe, zręcznościowe i artystyczne. Nie zabraknie także nauki pierwszej pomocy, ekologicznych niespodzianek i zdrowych smakołyków.  

3.)We wtorek 28 maja br. o ustalonych porach odbędą się lekcje religii dla dzieci i młodzieży, w tym dla grupy konfirmacyjnej.

4.) Ponadto, również w najbliższy wtorek bezpośrednio po lekcji religii o godz. 18.15 odbędzie się kolejna próba chóru parafialnego. Gorąco zapraszam.

5.) W środę 29 maja br. w domu parafialnym o godz. 18.00 odbędzie się kolejne spotkanie dla osób zainteresowanych ewangelicyzmem. Tematem naszego spotkania będzie WIARA. Punktem odniesienia naszych rozmów będzie książka pt. „Dynamika wiary” autorstwa Paula Tillicha – jednego z najwybitniejszych teologów ewangelickich XX wieku. Gorąco zapraszam!

6.) W piątek 31 maja o godz. 18.00 w sali parafialnej odbędzie się kolejne spotkanie dla młodzieży szkolnej i studenckiej.

7.) Trwa zbiórka środków na Bratnią Pomoc im. Gustawa Adolfa. W kancelarii parafialnej jest dostęna lista, na którą można wpłacać dowolne ofiary. Zbiórka kończy się w Święta Zesłania Ducha Świętego – 9 czerwca br. Zachęcam do włączenia się w tę akcję. Za złożone datki serdecznie wszystkim ofiarodawcom dziękuję!

8.) Polecam również bieżący nr „Zwiastuna Ewangelickiego” oraz inne czasopisma i publikacje książkowe, które znajdują się w punkcie z literaturą przy wyjściu z kościoła. 

9.) W związku z organizacją Święta Parafialnego w przyszłą niedzielę w imieniu organizatorów zwracam się z prośbą o wypożyczenie parasoli przeciwsłonecznych wykorzystywanych np. na terenie ogrodów. Tego typu przedmioty można dostarczać każdego dnia w czasie pracy kancelarii parafialnej, a także w sobotę 1 czerwca w czasie od godz. 10.00 do 14.00, gdy będą trwały ostatnie prace organizacyjne. W razie wątpliwości co do tego, na jakim sprzęcie nam zależy, proszę o bezpośredni kontakt z Panem Pawłem Niemczykiem. 

 

ks. dr Dariusz Chwastek