6. Niedziela pasyjna – Palmowa

Hasło tygodniaMusi być wywyższony Syn Człowieczy, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.(J 3, 14-15)

1.) Najbliższe nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Św. odbędzie się w Wielki Czwartek 18 kwietnia br. o godz. 17.30.

2.) W Wielki Piątek 19 kwietnia br. odbędą się dwa nabożeństwa spowiednio-komunijne: pierwsze rozpocznie się o godz. 10.00, a drugie o godz. 17.30.W trakcie drugiego nabożeństwa śpiewać będzie nasz chór parafialny. Serdecznie zapraszam!

3.) W poniedziałek 15 kwietnia br. odbędzie się zebranie Warszawskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Ewangelickiego. Tym razem spotkanie odbędzie się  na terenie przedszkola „Szkrabki” i Szkoły im. Samuela Bogumiła Lindego – ośrodków prowadzonych przez Ewangelickie Towarzystwo Oświatowe przy ul. Rosoła 10. Spotkanie rozpocznie sie o godz.  17.30.

Działalność Fundacji ETO i funkcjonowanie szkoły zaprezentuje Pani Agnieszka Bednarkiewicz-Sowińska. Zaplanowane jest także zwiedzanie szkoły i przedszkola. Na miejsce można dojechać własnym środkiem lokomocji lub skorzystać ze szkolnego busa („Szkrabkobus”), którego odjazd jest zaplanowany na godz. 17.00 z ul. Burschego przed kościołem. W celach organizacyjnych organizatorzy proszą o telefoniczne lub mailowe zgłoszenie chęci skorzystania z dojazdu szkolnym busem (tel. 606-712-217; e-mail: aldona@ptew.org.pl).

Spotkania warszawskiego oddziału PTEw mają charakter otwarty. Zapraszam w imieniu organizatorów!

4.)W Wielkim Tygodniu nie odbędą się lekcje religii dla dzieci i młodzieży. Natomiast odbędzie się próba chóru parafialnego!

5.)W środę 17 kwietnia br. w domu parafialnym o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie Warszawskiego Koła Macierzy Ziemi Cieszyńskiej. Zapraszam w imieniu organizatorów!

6.)Ponadto, również w najbliższą środę o godz. 18.00 odbędzie się zebranie Rady Parafialnej, na które serdecznie zapraszam członków Rady.

7.) Dzisiaj kończymy również charytatywną akcję pt. „Skarbonka Diakonijna”. Hasło tegorocznej edycji akcji brzmiało: „Dar Juniora dla Seniora”.Jej celem było uwrażliwianie wszystkich pokoleń na potrzeby tych grup społecznych, które często bywają spychane na margines społecznego życia: są to osoby starsze lub z niepełnosprawnością, dzieci, młodzież, a także rodziny w trudnej sytuacji życiowej.

Zebrane środki zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację osób starszych, zakup leków oraz wszelkie wsparcie w zależności od potrzeb.

Swoje skarbonki proszę przekazywać do kancelarii parafialnej. W imieniu organizatorów z serca dziękuję za włączenie się w tę akcję!

8.) Przy wyjściu z kościoła jest do pobrania plan nabożeństw i spotkań parafialnych na kwiecień. Jest także dostępny na stronie internetowej Parafii. 

9.) Do końca kwietnia składamy deklaracje podatkowe w Urzędach Skarbowych. Przy tej okazji możemy zdecydować o przeznaczeniu 1 % swojego podatku na wybrany cel. W tym roku ponownie gorąco zachęcam do przekazania 1% na rzecz pracy diakonijnej w naszej Parafii!

Żeby 1 % z Państwa podatków trafił do naszej Diakonii parafialnej, należy w swoim formularzu zeznania podatkowego wpisać nr KRS organu prowadzącego, który posiada status organizacji pożytki publicznego. W naszym przypadku to nr KSR0000260697Diakonii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce. Zaś w w rubryce „Informacje uzupełniające” należałoby wpisać słowa: Diakonia Parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie.

Szczegółowe informacje na ten temat są zawarte w specjalnej ulotce, którą można pobrać przy wyjściu z kościoła lub w domu parafialnym.

10.) Polecam również bieżący nr „Zwiastuna Ewangelickiego” oraz inne czasopisma i publikacje książkowe, które znajdują się w punkcie z literaturą przy wyjściu z kościoła.

Spośród wydawnictw oferowanych przy wyjściu z kościoła na szczególną okazję zasługuje ostatnio wydana książka pt. „Smoleńsk. 96 wspomnień”. Jest w niej zamieszony również tekst ukazujący sylwetkę śp. ks. płk Adama Pilcha – proboszcza naszej Parafii, a także reprezentanta Ewangelickiego Duszpasterstwa Wojskowego. 

Ponadto polecam także płytę naszego chóru parafialnego, która została nagrana w naszym kościele w związku z jego 30-leciem istnienia i pracy! Jeden z dwóch krążków zawiera pieśni o charakterze pasyjnym. Gorąco polecam oba wydawnictwa!  

11.) Dzisiaj bezpośrednio po nabożeństwie odbędzie się krótki koncert. Wystąpi Kwintet Dęty Blaszany Filharmonii Narodowej z repertuarem muzyki europejskiej XV–XVII wieku. Polecam i zachęcam do uczestnictwa!

 

ks. dr Dariusz Chwastek