4. Niedziela pasyjna – Laetare

Hasło tygodniaJeśli ziarnko pszeniczne, które wpadło do ziemi, nie obumrze, pojedynczym ziarnem zostaje, lecz jeśli obumrze, obfity owoc wydaje (J 12, 24). 

1.) Serdecznie zapraszam na nabożeństwo pasyjne Słowa Bożego w najbliższy czwartek – 4 kwietnia – o godz. 17.30. Nabożeństwo odbędzie się w sali parafialnej!

2.) Z kolei najbliższe nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Świętą odbędzie się za tydzień, 7 kwietnia, o godz. 10.00. Gorąco zapraszam.

3.)We wtorek 2 kwietniabr. o ustalonych porach odbędą się lekcje religii dla dzieci i młodzieży, w tym dla grupy konfirmacyjnej.

4.) Ponadto, również w najbliższy wtorek bezpośrednio po lekcji religii o godz. 18.15 odbędzie się kolejna próba chóru parafialnego. Gorąco zapraszam.

5.) W środę 3 kwietnia br. odbędzie się wspólne spotkanie Koła Seniorów i Koła Pań. Zebranie rozpocznie się o godz. 16.30. W trakcie spotkania pod kierunkiem p. Małgorzaty Weiglebędziemy mieć okazję wspólnie wykonywać ozdoby wielkanocne.

Jak zwykle, spotkanie ma charakter otwarty. Gorąco zapraszam!

6.) W piątek 5 kwietnia o godz. 18.00 w sali parafialnej odbędzie się kolejne spotkanie dla młodzieży szkolnej i studenckiej.

7.) W niedzielę za tydzień, 7 kwietnia, po nabożeństwie w sali parafialnej odbędzie się kiermasz odzieżowy, który organizuje Koło Pań. Przygotowania do kiermaszu będą mieć miejsce w najbliższą sobotę (6 kwietnia) od godz. 10.00. W związku z tym przedsięwzięciem imieniu Koła Pań zapraszam osoby chętne do pomocy!

8.) Wczoraj przeprowadziliśmy sprzątanie posesji parafialnej. Na apel prezesa Rady parafialnej o włączenie się w tę inicjatywę odpowiedziało kilkanaście osób, które oddawały się intensywnym pracom. W sprzątaniu wzięli udział reprezentanci wszystkich grup wiekowych – zarówno parafianie, jak i sympatycy naszej Parafii!

Z tego miejsca gorąco dziękuję za Wasze zaangażowanie i wspólnie wykonaną pracę na rzecz naszej Parafii.

W sobotę za tydzień, 6 kwietnia, chcielibyśmy kontynuować porządki na większą jeszcze większą skalę! Stąd uprzejmie powtarzam apel i zapraszam do współpracy – każda para rąk będzie mile widziana! Zachęcam do udziału tak członków naszej Parafii, jak i sympatyków. 

9.) Trwa 24-ta edycja akcji charytatywnej „Skarbonka diakonijna”, która od 13 lat ma charakter ekumeniczny (jest wspólnie prowadzona przez Diakonię Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, Caritas Polska Kościoła Rzymskokatolickiego, Eleos Kościoła Prawosławnego i Diakonię Kościoła Ewangelicko-Reformowanego).

Hasło tegorocznej edycji akcji brzmi: „Dar Juniora dla Seniora”.Celem tej akcji jest uwrażliwianie wszystkich pokoleń na potrzeby tych grup społecznych, które często bywają spychane na margines społecznego życia: są to osoby starsze lub z niepełnosprawnością, dzieci, młodzież, a także rodziny w trudnej sytuacji życiowej.

Przy wyjściu z kościoła, a także w domu parafialnym są dostępne tekturowe skarbonki. Zebrane środki Diakonia chce przeznaczyć na leczenie i rehabilitację osób starszych, zakup leków oraz wszelkie wsparcie w zależności od potrzeb. Akcję będziemy prowadzić do Niedzieli Palmowej.

10.) Jest obecnie czas składania deklaracji podatkowych w Urzędach Skarbowych oraz przekazywania 1 % na konkretny, wybrany cel. W tym roku ponownie chcielibyśmy zachęcić do przekazania 1% na rzecz pracy diakonijnej w naszej Parafii!

Żeby 1 % z Państwa podatków trafił do naszej Diakonii parafialnej, należy w swoim formularzu zeznania podatkowego wpisać nr KRS organu prowadzącego, który posiada status organizacji pożytki publicznego. W naszym przypadku to nr KSR0000260697Diakonii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce. Zaś w  w rubryce „Informacje uzupełniające” należałoby wpisać słowa: Diakonia Parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie.

Szczegółowe informacje na ten temat są zawarte w specjalnej ulotce, którą można pobrać przy wyjściu z kościoła lub w domu parafialnym.

 

11.) Dzisiaj bezpośrednio po nabożeństwie w kościele odbędzie się Zgromadzenie Parafialne, podczas którego m.in. będziemy wybierać nowe składy Rady Parafialnej, Komitetu Parafialnego i Komisji Rewizyjnej.

Gorąco zachęcam do udziału w wyborczym Zgromadzeniu Parafialnym osoby, które posiadają czynne prawo wyborcze!

 

ks. dr Dariusz Chwastek