3. Niedziela pasyjna – Oculi

Hasło tygodniaŻaden, który przyłoży rękę do pługa i ogląda się wstecz nie nadaje się do Królestwa Bożego (Łk 9, 52).

1.) Serdecznie zapraszam na nabożeństwo pasyjne Słowa Bożego w najbliższy czwartek – 28 marca – o godz. 17.30. Nabożeństwo odbędzie się w sali parafialnej!

2.) Z kolei najbliższe nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Świętą odbędzie się za tydzień, 31 marca, o godz. 10.00. Gorąco zapraszam.

3.)We wtorek 26 marca br. o ustalonych porach odbędą się lekcje religii dla dzieci i młodzieży, w tym dla grupy konfirmacyjnej.

4.) Ponadto, również w najbliższy wtorek bezpośrednio po lekcji religii o godz. 18.15 odbędzie się kolejna próba chóru parafialnego. Gorąco zapraszam.

5.) W środę 27 marca br. w domu parafialnym o godz. 18.00 odbędzie się kolejne spotkanie dla osób zainteresowanych ewangelicyzmem, które chcą lepiej poznać tradycję i duchowość Kościołów wyrosłych z XVI-wiecznej Reformacji. Tematem spotkania będą „Polskie przekłady biblijne w działalności Towarzystwa Biblijnego w Polsce”. Tym razem będziemy gościć Dyrektor Towarzystwa – Panią Małgorzatę Platajs. Gorąco zapraszam!

6.) W piątek 29 marca o godz. 18.00 w sali parafialnej odbędzie się kolejne spotkanie dla młodzieży szkolnej i studenckiej.

7.) Mamy także zaproszenie na najbliższą sobotę, 30 marca, do obejrzenia przedstawienia pt. „Żywot Józefa” autorstwa Mikołaja Reja w adaptacji i reżyserii Jarosława Gajewskiego. Wystąpią m.in. studenci Akademii Teatralnej w Warszawie. To przedstawienie stanowi przyczynek do obchodów 450. rocznicy śmierci „ojca polskiej literatury”. Przedstawienie rozpocznie się o godz. 19.00 w kościele Świętej Trójcy w Warszawie. Wstęp wolny!

8.) W związku z kiermaszem odzieżowym, zaplanowanym na 7 kwietnia br., Koło Pań zwraca się z prośbą o przekazywanie ubrań, które mogą być przydatne w organizacji kiermaszu. Organizatorki proszą o przynoszenie w miarę możliwości odzieży upranej i przydatnej do dalszego użytku. Na rzeczy będziemy oczekiwać do końca marca. W imieniu Koła Pań z góry dziękuję za pomoc i współpracę! 

9.) Trwa 24-ta edycja akcji charytatywnej „Skarbonka diakonijna”, która od 13 lat ma charakter ekumeniczny (jest wspólnie prowadzona przez Diakonię Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, Caritas Polska Kościoła Rzymskokatolickiego, Eleos Kościoła Prawosławnego i Diakonię Kościoła Ewangelicko-Reformowanego).

Hasło tegorocznej edycji akcji brzmi: „Dar Juniora dla Seniora”.Celem tej akcji jest uwrażliwianie wszystkich pokoleń na potrzeby tych grup społecznych, które często bywają spychane na margines społecznego życia: są to osoby starsze lub z niepełnosprawnością, dzieci, młodzież, a także rodziny w trudnej sytuacji życiowej.

Przy wyjściu z kościoła, a także w domu parafialnym są dostępne tekturowe skarbonki. Zebrane środki Diakonia chce przeznaczyć na leczenie i rehabilitację osób starszych, zakup leków oraz wszelkie wsparcie w zależności od potrzeb. Akcję będziemy prowadzić do Niedzieli Palmowej.

10.) Jest obecnie czas składania deklaracji podatkowych w Urzędach Skarbowych oraz przekazywania 1 % na konkretny, wybrany cel. W tym roku ponownie chcielibyśmy zachęcić do przekazania 1% na rzecz pracy diakonijnej w naszej Parafii!

Żeby 1 % z Państwa podatków trafił do naszej Diakonii parafialnej, należy w swoim formularzu zeznania podatkowego wpisać nr KRS organu prowadzącego, który posiada status organizacji pożytki publicznego. W naszym przypadku to nr KSR0000260697Diakonii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce. Zaś w  w rubryce „Informacje uzupełniające” należałoby wpisać słowa: Diakonia Parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie.

Szczegółowe informacje na ten temat są zawarte w specjalnej ulotce, którą można pobrać przy wyjściu z kościoła lub w domu parafialnym.

11.) W niedzielę za tydzień, 31 marca, br. bezpośrednio po nabożeństwie odbędzie się wyborcze Zgromadzenie Parafialne, podczas którego będziemy wybierać nową Radę Parafialną, Komitet Parafialny i Komisję Rewizyjną!

Gorąco zachęcam do udziału w wyborczym Zgromadzeniu Parafialnym! Osoby, które nie są pewne, czy posiadają czynne prawo wyborcze, mogą to sprawdzić w kancelarii parafialnej!

 

ks. dr Dariusz Chwastek