2. Niedziela pasyjna – Reminiscere

Hasło tygodniaBóg daje dowód swej wielkiej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł (Rz 5, 8).

1.) Serdecznie zapraszam na nabożeństwo pasyjne w najbliższy czwartek – 21 marca. Nabożeństwo Słowa Bożego odbędzie się w sali parafialnej o godz. 17.30.

2.) Z kolei najbliższe nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Świętą odbędzie się w kościele za tydzień, 24 marca, o godz. 10.00. Gorąco zapraszam.

3.)W imieniu Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Świętej Trójcy w Warszawie zapraszam osoby chętne – bez ograniczeń wiekowych – które chciałyby wspólnie, towarzysko pośpiewać znane utwory patriotyczne, ludowe, biesiadne itp. na spotkanie jutro, w poniedziałek 18 marca br. o godz. 11.00 w sali nr 1 przy ul. Kredytowej 4. Spotkania odbywają się w każdy trzeci poniedziałek miesiąca.

4.) Również jutro (w poniedziałek 18 marca br.) o godz. 17.30 w sali parafialnej Parafii ewangelicko-reformowanej przy ul. Solidarności 76 Aw Warszawie odbędzie się zebranie Warszawskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Ewangelickiego.

Podczas spotkania odbędzie się dyskusja wokół książki „Ewangelicy w Niepodległej”, która ukazała się pod redakcją Ewy Jóźwiak i Michała Karskiego w serii „Biblioteka JEDNOTY”. W dyskusji wezmą udział autorzy niektórych artykułów: prof. dr hab. Karol Karski, dr hab. Jerzy Sojka, dr Ewa Jóźwiak, dr Joanna Kluczyńska, dr Grzegorz Michalak.

Spotkania warszawskiego oddziału PTEw mają charakter otwarty. Zapraszam w imieniu organizatorów.

5.) We wtorek 19 marca br. o ustalonych porach odbędą się lekcje religii dla dzieci i młodzieży, w tym dla grupy konfirmacyjnej.

6.) Ponadto, również w najbliższy wtorek bezpośrednio po lekcji religii o godz. 18.15 odbędzie się kolejna próba chóru parafialnego. Gorąco zapraszam.

7.)W środę 20 marca br. w domu parafialnym o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie Warszawskiego Koła Macierzy Ziemi Cieszyńskiej. Zapraszam w imieniu organizatorów!

8.) W piątek 21 marca o godz. 18.00 w sali parafialnej odbędzie się kolejne spotkanie dla młodzieży szkolnej i studenckiej.

9.) W związku z kiermaszem odzieżowym, zaplanowanym na 7 kwietnia br., Koło Pań zwraca się z prośbą o przynoszenie ubrań, które mogą być przydatne w organizacji kiermaszu. Na rzeczy będziemy oczekiwać do końca marca. W imieniu Koła Pań, z góry dziękuję za pomoc i współpracę! 

10.) Trwa 24-ta edycja akcji charytatywnej „Skarbonka diakonijna”, która od 13 lat ma charakter ekumeniczny.

Hasło tegorocznej edycji akcji brzmi: „Dar Juniora dla Seniora”.Wskazuje ono na potrzebę międzypokoleniowej solidarności i zwraca uwagę na sytuację ludzi starszych i ich codzienne funkcjonowanie w społeczeństwie. Dar juniora dla seniora to przykład wrażliwości pokoleń i przesłanie skierowane do przedstawicieli każdej generacji o dostrzeżenie wokół siebie osób słabszych, chorych i niepełnosprawnych.

Celem tej akcji jest uwrażliwianie wszystkich pokoleń na potrzeby tych grup społecznych, które często bywają spychane na margines społecznego życia: są to osoby starsze lub z niepełnosprawnością, dzieci, młodzież, a także rodziny w trudnej sytuacji życiowej.

Przy wyjściu z kościoła, a także w domu parafialnym są dostępne tekturowe skarbonki. Zebrane środki Diakonia chce przeznaczyć na leczenie i rehabilitację osób starszych, zakup leków oraz wszelkie wsparcie w zależności od potrzeb. Akcję będziemy prowadzić do Niedzieli Palmowej.

11.)W związku z koniecznością przeprowadzenia wyborów do Rady Parafialnej, Komitetu Parafialnego i Komisji Rewizyjnej, zachęcam do zgłaszania kandydatów do tych trzech gremiów. Uprzejmie przypominam, że dzisiaj o godz. 13.00 upływa ostateczny termin zgłaszania kandydatów.

Chcąc ułatwić dokonywanie zgłoszeń, w kancelarii parafialnej są dostępne odpowiednie druki, za pomocą których również można zgłaszać kandydatów. Stosownie wypełnione i podpisane zgłoszenie uprzejmie proszę dostarczyć do kancelarii parafialnej!   

12.)Wyborcze Zgromadzenie Parafialne odbędzie się 31 marca br. bezpośrednio po nabożeństwie. 

13.) Jest obecnie czas składania deklaracji podatkowych w Urzędach Skarbowych oraz przekazywania 1 % na konkretny, wybrany cel. W tym roku ponownie chcielibyśmy zachęcić do przekazania 1% na rzecz pracy diakonijnej w naszej Parafii!

Żeby 1 % z Państwa podatków trafił do naszej Diakonii parafialnej, należy w swoim formularzu zeznania podatkowego wpisać nr KRS organu prowadzącego, który posiada status organizacji pożytki publicznego. W naszym przypadku to nr KSR0000260697Diakonii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce. Zaś w w rubryce „Informacje uzupełniające” należałoby wpisać słowa: Diakonia Parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie.

Szczegółowe informacje na ten temat są zawarte w specjalnej ulotce, którą można pobrać przy wyjściu z kościoła lub w domu parafialnym.

 

ks. dr Dariusz Chwastek