Święto Epifanii

Hasło tygodnia„Ciemność ustępuje, a światłość prawdziwa już świeci(1 J 2, 8). 

1.) Kolejne nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Świętą odbędzie się w niedzielę za tydzień – 13 stycznia br. – o godz. 10.00. Serdecznie zapraszam.

2.) W poniedziałek 7 stycznia br. o godz. 18.00 w kościele Św. Trójcy przy pl. Małachowskiego 1 odbędzie się nabożeństwo ekumeniczne Słowa Bożego, które odbywa się w ramach comiesięcznych nabożeństw ekumenicznych.

Tematem przewodnim nabożeństwa będzie kwestia uchodźców. Temu samemu tematowi jest także poświęcona wystawa fotograficzna podejmująca kwestię kryzysu migracyjnego. Wystawa, którą będzie można obejrzeć po nabożeństwie, inauguruje projekt pt. „Uchodźca. Brat. Człowiek”. Zapraszam w imieniu gospodarzy!

3.) We wtorek 8 stycznia br. o ustalonych porach odbędą się lekcje religii dla dzieci i młodzieży, w tym dla grupy konfirmacyjnej.

4.) Ponadto, również w najbliższy wtorek bezpośrednio po lekcji religii o godz. 18.15 odbędzie się kolejna próba chóru parafialnego. Gorąco zapraszam.

5.)W środę 9 stycznia zapraszam do domu parafialnego na wspólne spotkanie Koła Seniorów i Koła Pań. Zebranie rozpocznie się o godz. 16.30.

6.) Ponadto, w najbliższą środę 9 stycznia o godz. 18.30 odbędzie się zebranie Rady Parafialnej.

7.) W czwartek 10 stycznia o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie biblijne. Będziemy kontynuować analizę Objawienia św. Jana (rozważamy 17 rozdział Księgi). Gorąco zapraszam.

8.) W piątek 11 stycznia o godz. 18.00 w sali parafialnej odbędzie się kolejne spotkanie dla młodzieży szkolnej i studenckiej.

9.) Przy wyjściu z kościoła jest do pobrania plan nabożeństw i spotkań parafialnych na styczeń. Jest także dostępny w wersji elektronicznej na stronie internetowej Parafii. 

10.) Z kolei w punkcie z literaturą nadal są do nabycia „Kalendarze Ewangelickie”w postaci książkowej oraz przewodnik po czytaniach biblijnych na cały rok 2019 „Z Biblią na co dzień”.

11.) Chciałabym również zachęcić do prenumeraty „Zwiastuna Ewangelickiego“ w roku 2019. Osoby chętne mogą zgłosić się kancelartii parafialnej lub bezpośrednio w punkcie z literaturą i uiścić opłatę.

12.) Przeżywamy obecnie pierwsze niedzielne nabożeństwo w 2019 roku. Mamy więc za sobą kolejny etap wspólnej drogi.

Z tego miejsca pragnę podziękować wszystkim Osobom, które są zaangażowane w funkcjonowanie naszej Parafii! Dziękuję gorąco za te wszystkie inicjatywy, którym poświęciliście swój czas i siły! Bardzo gorąco dziękuję za każde dobre słowo, za wszystkie modlitwy oraz za każdy gest dobrej woli!

Chciałbym podziękować również za wszelkie ofiary pieniężne złożone na rzecz naszej Parafii, w tym za opłacone składki kościelne, za darowizny na cele kultu religijnego. Bardzo dziękuję także za wszystkie ofiary, jakie składamy przy wyjściu z kościoła po nabożeństwie. Za wszelką ofiarność przyjmijcie, drodzy, serdeczne Bóg zapłać!  

 

ks. dr Dariusz Chwastek