Czwarta Niedziela w Adwencie

Hasło tygodnia:

„Radujcie się w Panu zawsze; powtarzam, radujcie się! Pan jest blisko”  (Flp 4, 4-5). 

1.) Najbliższe nabożeństwo zostanie odprawione jutro o godz. 16.00, a więc w wigilię Bożego Narodzenia. Będzie to nabożeństwo Słowa Bożego. Serdecznie zapraszam!  

2.) Równie serdecznie zapraszam na nabożeństwa w Pierwszy i Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia, które rozpoczną się o godz. 10.00!

WPierwszy Dzień Świąt (we wtorek) o godz. 10.00 odbędzie nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Świętą, zaś w  Drugi Dzień Świąt (środa) – nabożeństwo Słowa Bożego!

3.) Na dzisiejszą niedzielę został przygotowany grudniowy świąteczny nr biuletynu parafialnego „Nasza Parafia”. Bardzo dziękuję wszystkim autorkom i autorom za przygotowanie swoich tekstów! Dziękuję także całemu kolegium redakcyjnemu za wykonaną pracę! Biuletyn jest do pobrania przy wyjściu z kościoła. Jest także dostępny w wersji elektronicznej na stronie internetowej Parafii!

4.) W punkcie z literaturą – przy wyjściu z kościoła – doodbioru paczki dla naszych Seniorów. Ta akcja rokrocznie obejmuje wszystkich Seniorów w naszej Parafii, toteż jeśli np. są dzisiaj z nami osoby powyżej 75-go roku życia lub ich rodziny, bardzo proszę o odbiór gotowej paczki! Zależy nam na tym, żeby wszystkie paczki jeszcze przed Świętami znalazły się znaleźć w rękach tych, dla których zostały przygotowane!

Serdecznie dziękuję Kołu Pań i Komisji Diakonijnej za przygotowanie paczek z załączonymi życzeniami świątecznymi dla najstarszej generacji naszej Parafii!

5.) Polecam naszej uwadze świece wigilijne, które rozprowadzamy w ramach diakonijnej akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Świece dostępne są również przy wyjściu z kościoła – w punkcie z literaturą!

6.) W tym samym miejscu do nabycia są także nowe „Kalendarze Ewangelickie”w postaci książkowej oraz przewodnik po czytaniach biblijnych na cały rok 2019 „Z Biblią na co dzień”. Polecam także świąteczne wydanie „Zwiastuna Ewangelickiego”!    

7.) Chciałbym również zachęcić do prenumeraty „Zwiastuna Ewangelickiego“ w roku 2019. Osoby chętne mogą zgłosić się kancelartii parafialnej lub bezpośrednio w punkcie z literaturą i uiścić opłatę.

8.) Ponadto, w kancelarii parafialnej dostępne są również opłatki wigilijne!

 

ks. dr Dariusz Chwastek