Pierwsza Niedziela w Adwencie

Hasło tygodniaOto twój Król przychodzi do ciebie, sprawiedliwy on i zwycięski (Za 9, 9).

1.) Najbliższe nabożeństwo odbędzie się w najbliższy czwartek – 6 grudnia – o godz. 17.30. Będzie to tygodniowe nabożeństwo Słowa Bożego, które zostanie odprawione w domu parafialnym. Serdecznie zapraszam!  

2.) Natomiast na najbliższe nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Świętą zapraszam do kościoła w niedzielę za tydzień – 9 grudnia – o godz. 10.00.

3.) W poniedziałek 3 grudnia odbędzie się nabożeństwo ekumeniczne organizowane w Parafii Ewangelicko-Reformowanej przy Alei Solidarności 74. Zapraszam w imieniu gospodarzy na godz. 18.00!

4.) We wtorek 4 grudnia br. o ustalonych porach odbędą się lekcje religii dla dzieci i młodzieży, w tym dla grupy konfirmacyjnej.

5.) Ponadto, również w najbliższy wtorek bezpośrednio po lekcji religii o godz. 18.15 odbędzie się kolejna próba chóru parafialnego. Gorąco zapraszam.

Korzystając z okazji, chciałbym serdecznie podziękować Chórowi za występ podczas dzisiejszego nabożeństwa. Pani Katarzynie Folgart dziękuję za wybór odpowiedniego repertuaru dopasowanego do czasu Adwentu, a chórzystkom i chórzystom za energię i czas poświęconym na wspólne próby i śpiew!

6.) W najbliższą środę 5 grudnia o godz. 17.30 odbędzie się wspólne spotkanie Rady Parafialnej z Komitetem Parafialnym.

7.) W piątek 7 grudnia o godz. 18.00 w sali parafialnej odbędzie się kolejne spotkanie dla młodzieży szkolnej i studenckiej.

Z kolei w piątek 14 grudnia o godz. 18.00 odbędzie się wieczór adwentowy. Tym razem nasza młodzież postanowiła zaprosić do siebie grupy młodzieżowe z trzech warszawskich Parafii ewangelickich!

8.)Wraz z dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy kolejną edycję diakonijnej akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W ramach tej akcji rozprowadzamy świece, które dostępne są w kilku kolorach i formach. Świece dostępne są w punkcie z wydawnictwami przy wyjściu z kościoła.

Tegoroczna akcja jest już 19-tą edycją ekumenicznego dzieła realizowanego z myślą o dzieciach. W tym roku akcja przebiega pod hasłemŚwieca, która tworzy polską wigilię”.Organizatorzy akcji rozprowadzają świece wigilijne, z których dochód jest przeznaczony na rzecz dzieci ubogich i potrzebujących: dożywianie dzieci w szkole, zakup podręczników i materiałów szkolnych, pomoc rodzinom w trudnych sytuacjach życiowych.

9.) Obecnie jest czas na zgłaszanie kandydatów do gremiów parafialnych, a więc do Rady Parafialnej, Komitetu Parafialnego i Komisji Rewizyjnej. Ostateczny termin zgłaszania kandydatów do wszystkich gremiów upływa dzisiaj – w niedzielę 2 grudnia (o godz. 20.00).

Chcąc nieco ułatwić dokonywanie zgłoszeń, zostały przygotowane odpowiednie druki, za pomocą których również można dokonać zgłoszeń. Te wzory zgłoszeń są do pobrania w kancelarii parafialnej. Odpowiednio wypełnione i podpisane zgłoszenie uprzejmie proszę dostarczyć do kancelarii parafialnej!   

10.)Wyborcze Zgromadzenie Parafialne jest zaplanowane na niedzielę 16 grudnia br. – bezpośrednio po nabożeństwie. 

11.) W środę 12 grudniao godzinie 16.30 Koło Pań i Koło Seniorów organizują spotkanie adwentowe, na które zapraszają wszystkich Parafian!

12.) Z kolei w niedzielę 16 grudnia po nabożeństwie będzie mieć miejsce gwiazdka parafialna dla dzieci.

W związku z tym przygotowaliśmy listę na paczki i zwracamy się z prośbą o zapisywanie na nią wszystkie dzieci uczęszczające na szkółkę niedzielną, na zajęcia plastyczne, na lekcje religii i naukę konfirmacyjną. Podobnie bierzemy pod uwagę dzieci jeszcze młodsze, zgodnie z Państwa i Dzieci życzeniem. Zapisów można dokonać osobiście w kancelarii parafialnej lub drogą elektroniczną wysyłając na adres naszej kancelarii wiadomość na ten temat. Na zgłoszenia będziemy oczekiwać do niedzieli 9 grudnia br. Koszt jednej paczki wynosi 30 zł.

13.) Mamy także zaproszenie z Parafii Św. Trójcy w Warszawie na wspólne pieczenie i zdobienie pierniczków, które odbędzie się w sobotę 8 grudnia w godz. od 11.00 do 13.00 przy ul. Kredytowej 4 (w sali nr 1). Zgłoszeń można dokonywać jeszcze tylko do dzisiaj (2 grudnia) w naszej kancelarii parafialnej lub bezpośrednio u Pani Elżbiety Bytrek.

Warto przynieść ze sobą: fartuchy, podpisane foremki, wałek do wałkowania ciasta, czyste pędzelki, kapcie, pudełko. Można również przynieść już upieczone pierniczki lub ciasto bezglutenowe. Podobnie jak w minionym roku, część pierniczków zostanie przeznaczona do sprzedaży w kościele na cele diakonijne.   

14.) Dysponujemy wiadomością na temat środków finansowych pochodzących z 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2017. Otóż na działalność diakonijną w naszej Parafii otrzymaliśmy kwotę w wysokości 13 648,70 zł.

Wszystkim osobom, które postanowiły przeznaczyć 1% swojego podatku na wsparcie naszej służby diakonijnej, z serca dziękuję! Dołożymy wszelkich starań, by uczynić z tej hojnej darowizny jak najlepszy użytek – z myślą o osobach potrzebujących.

15.) Dziękuję również tym osobom, które przygotowały wieniec adwentowy do sali parafialnej oraz inne piękne ozdoby adwentowe – Paniom Kornelii Pilch, Urszuli Tomaszewskiej i Panu Piotrowi Stolarskiemu!

16.) Uwadze Zboru polecam plan nabożeństw i spotkań parafialnych na grudzień, który jest osiągalny w wersji elektronicznej na stronie internetowej Parafii.

17.)Gorąco dziękuję również za wszelkie ofiary pieniężne złożone na rzecz naszej Parafii, w tym za opłacone składki kościelne i za darowizny na cele kultu religijnego. Za Waszą hojność przyjmijcie, Drodzy, serdeczne Bóg zapłać!     

 

ks. dr Dariusz Chwastek