Drodzy Parafianie, Sympatycy naszej Parafii i Czytelnicy „Biuletynu Parafialnego”!

Oddajemy w Wasze ręce ostatni w tym roku Biuletyn Parafialny. Na łamach naszego grudniowego numeru można się oczywiście spodziewać świątecznej nuty w kazaniach i życzeniach naszych duchownych.
Bardzo ciekawie zapowiada się przygotowany przez Jolę Janowską zbiór wspomnień o ks. profesorze Janie Niemczyku, naszym parafianinie, którego 28-a rocznica śmierci mija dokładnie 25 grudnia.
Znajdziemy w nim również kilka słów o ewangelickim akcencie ważnego, międzynarodowego wydarzenia, jakim była grudniowa konferencja związana ze zmianami klimatu COP24.
Ostatnie dni roku kojarzą nam się z rodziną, przyjaciółmi, pojednaniem i spotkaniami, dlatego chcieliśmy przedstawić fenomen zróżnicowanej, a jednocześnie spójnej, ekumenicznej grupy ewangelickich przyjaciół – tzw. „Dinozaurów”. Wieloletnie pielęgnowanie przyjaźni i wspólne działania powodują, że spotykają się regularnie od wielu lat w naszej Parafii.
W Biuletynie Parafialnym przedstawiamy również ważną rozmowę z Radą Parafialną, która za kilka miesięcy kończy swoją kadencję. Radni opowiadają, na czym polega ich praca oraz czego chcieliby życzyć swoim następcom.
W imieniu zespołu redagującego nasz biuletyn pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do wspólnego tworzenia naszego pisemka!
A z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim naszym czytelnikom zdrowia, przyjaźni, miłości oraz przede wszystkim Bożego Prowadzenia!

Małgorzata Weigle