23. Niedziela po Trójcy Świętej

Hasło tygodnia„Król królów, Pan panów, jedyny, który ma nieśmiertelność, Jemu niech będzie cześć i moc wieczna” (1 Tm 15b. 16).

1.)Najbliższe nabożeństwo tutaj w kościele zostanie odprawione w poniedziałek 5 listopada o godz. 18.00. Będzie to nabożeństwo ekumeniczne Słowa Bożego. Serdecznie zapraszam.  

2.) Z kolei następne nabożeństwo spowiednio-komunijne odbędzie się za tydzień – 11 listopada o godz. 10.00. Gorąco zapraszam!

3.) W najbliższy wtorek 6 listopada br.o ustalonych porach odbędą się lekcje religii dla dzieci i młodzieży.

4.) Po lekcjach o godz. 18.15 odbędzie się kolejna próbachóru parafialnego, na którą serdecznie zapraszam chórzystki i chórzystów!

5.)W środę 7 listopada o godz. 16.30 zapraszam do domu parafialnego na kolejne wspólnespotkanieKoła Pań i Seniorów. Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych!

6.) Ponadto, w najbliższą środęo godz. 18.15 odbędzie sięzebranie Rady Parafialnej, na które serdecznie zapraszam członków Rady.

7.) W czwartek 8 listopada zapraszam na kolejnespotkanie biblijne.Kontynuujemy analizę Objawienia św. Jana (rozważamy 16 rozdział Księgi).

8.) W piątek 9 listopada godz. 18.00odbędzie się kolejne spotkanie dla młodzieży szkolnej i studenckiej.

9.)Mamy również zaproszenie z Parafii Świętej Trójcy w Warszawie, gdzie w najbliższą sobotę, 10 listopada, o godz. 15.00 odbędzie się centralne nabożeństwo ekumeniczne z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej.

10.) Uwadze Zboru polecam październikowo-listopadowy numer biuletynu parafialnego „Nasza Parafia”. Gorąco dziękuję wszystkim osobom za przygotowanie swoich tekstów. Jak zwykle, biuletyn jest do pobrania przy wyjściu z kościoła. Jest także dostępny w wersji elektronicznej na stronie internetowej Parafii.

11.) Polecam również plan nabożeństw i spotkań parafialnych na listopad, który jestdo pobrania przy wyjściu z kościoła, a także na stronie internetowej Parafii.

12.) Uwadze zboru polecam także wszelkie publikacje – książki i czasopisma – dostępne w punkcie z literaturą – po prawej stronie przy wejściu do kościoła.

13.) Trwa 18-ta edycjaakcji pt. „Prezent pod choinkę”. Jej celem jest przygotowanie przez dzieci, młodzież i osoby dorosłe prezentów dla dzieci zagrożonych ubóstwem w Rumunii, Ukrainie i Białorusi, pochodzących z różnych środowisk i Kościołów.

Dotrą do nich lokalne organizacje społeczne i parafie, współpracujące z Centrum Misji i Ewangelizacji.

Od początku akcji towarzyszy jej myśl przewodnia, zaczerpnięta z Pisma Świętego, że „więcej szczęścia jest w dawaniu niż w braniu”.

Jeżeli jednak ktoś spośród nas nie czuje się na siłach, by samodzielnie przygotować paczkę, a chciałby się jakoś przyczynić do powodzenia akcji, w kancelarii parafialnej można składać dowolne datki na ten właśnie cel. Dzięki tym środkom nasza młodzież zakupi odpowiednie rzeczy i przygotuje paczki. Akcję będziemy jeszcze prowadzić do 16 listopada.

14.)Parafia Św. Trójcy w Warszawie zaprasza w środę 21 listopada o godz. 18.00 na kolejne Ewangelickie Spotkanie Kobiet. Tym razem zapraszamy Panie na warsztaty z dietetykiem, panią mgr Mileną Nosek.

         Osoby chętne proszone są o zgłaszanie się do niedzieli 11 listopada br.w kancelarii parafialnej lub pod adresem: justyna.stanislawska@luteranie.pl

Interaktywny warsztat żywieniowy w edycji jesiennej będzie szansą na nowe odkrycia tajemnic prozdrowotnego stylu życia i nauki o ciele człowieka. W części teoretycznej uczestnicy wysłuchają prelekcji dotyczącej generalnego spojrzenia na rolę zdrowego stylu życia, w tym odżywiania się połączonego z aktywnością fizyczną, a także zapoznają się z naturalnym wspomaganiem odporności organizmu. Następnie przejdą do części praktycznej: wspólnych zadań, dyskusji, pogadanek, co pozwoli na rozpoznanie indywidualnych cech biologicznych i znalezienie odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Wiedza i umiejętności zdobyte podczas warsztatu pomogą znaleźć swoją drogę żywienia, która pozwoli uniknąć dolegliwości, chorób i innych dysfunkcji, a przede wszystkim poprawi nastrój i być może dodatkowo zainspiruje do działań kulinarnych! Wstęp wolny.

ks. dr Dariusz Chwastek