Ostatnia Niedziela Roku Kościelnego – Niedziela Wieczności

Hasło tygodniaNiechaj biodra wasze będą przepasane i świece zapalone (Łk 12, 35).

1.) Najbliższe nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Świętą odbędzie się w niedzielę za tydzień – 2 grudnia o godz. 10.00. Wypada wtedy I niedziela w Adwencie.

2.) We wtorek 27 listopada br. o ustalonych porach odbędą się lekcje religii dla dzieci i młodzieży.

3.) Po lekcjach o godz. 18.15 odbędzie się kolejna próba chóru parafialnego.

4.) W czwartek 29 listopada o godz. 17.00 odbędzie się kolejne spotkanie biblijne. Kontynuujemy analizę Objawienia św. Jana – rozważamy teraz 17 rozdział Księgi.

5.) W piątek 30 listopada o godz. 18.00 odbędzie się kolejne spotkanie dla młodzieży szkolnej i studenckiej.

6.) Obecnie jest czas na zgłaszanie kandydatów do gremiów parafialnych, a więc do Rady Parafialnej, Komitetu Parafialnego i Komisji Rewizyjnej. Ostateczny termin zgłaszania kandydatów do wszystkich gremiów upływa za tydzień – w niedzielę 2 grudnia do godz. 20.00.

Chcąc nieco ułatwić dokonywanie zgłoszeń, zostały przygotowane odpowiednie druki, za pomocą których również można dokonać zgłoszeń. Te wzory zgłoszeń są do pobrania w kancelarii parafialnej. Stosownie wypełnione i podpisane zgłoszenie uprzejmie proszę dostarczyć do kancelarii parafialnej!   

7.) Wyborcze Zgromadzenie Parafialne odbędzie się 16 grudnia br. bezpośrednio po nabożeństwie. 

8.) Natomiast w środę 5 grudnia o godz. 17.30 odbędzie się wspólne spotkanie Rady Parafialnej z Komitetem Parafialnym.

9.) Dysponujemy wiadomością na temat środków finansowych pochodzących z 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2017. Otóż na działalność diakonijną w naszej Parafii otrzymaliśmy kwotę w wysokości 13 648,70 zł.

Wszystkim osobom, które postanowiły przeznaczyć 1% swojego podatku na wsparcie naszej służby diakonijnej, z serca dziękuję! Dołożymy wszelkich starań, by uczynić z tej hojnej darowizny jak najlepszy użytek – z myślą o osobach potrzebujących.

10.) Wszystkim osobom, które włączyły się do akcji charytatywnej „Prezent pod choinkę”, i przygotowały paczki lub dokonały wpłaty na ten cel – jeszcze raz bardzo dziękuję!

Za zebrane środki na ten właśnie cel nasza młodzież mogła przygotować aż 40 paczek! W sumie zebraliśmy ponad 50 prezentów.

11.)Gorąco dziękuję również za wszelkie ofiary pieniężne złożone na rzecz naszej Parafii, w tym za opłacone składki kościelne i za darowizny na cele kultu religijnego. Za Waszą hojność przyjmijcie, drodzy, serdeczne Bóg zapłać!     

 

ks. dr Dariusz Chwastek