Przedostatnia Niedziela Roku Kościelnego

Hasło tygodnia„My wszyscy musimy stanąć przed sądem Chrystusowym” (2 Kor 5, 10).

1.) Najbliższe nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Świętą odbędzie się w niedzielę za tydzień – 25 listopada o godz. 10.00. Wypada wtedy ostatnia niedziela w roku kościelnym, a więc tzw. Niedziela Wieczności.

2.) Jutro, w trzeci poniedziałek miesiąca, Parafia Ewangelicko-Augsburska Świętej Trójcy w Warszawie zaprasza osoby chętne – bez ograniczeń wiekowych – które chciałyby wspólnie,towarzysko pośpiewaćznane utwory patriotyczne, ludowe, biesiadne itp. Spotkanie rozpocznie się o godz. 11.00 w sali nr 1 przy ul. Kredytowej 4.

3.) Również jutro,w poniedziałek 19 listopada, o godz. 17.30w sali parafialnej przy ul. Kredytowej 4odbędzie się zebranie Warszawskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Ewangelickiego. Prelekcję pt.„Światowy Dzień Modlitwy Kobiet – historia, cel, obchody w Polsce” wygłosi pani Joanna Kamińska.Zapraszam w imieniu organizatorów.

4.) We wtorek 20 listopada br.o ustalonych porach odbędą się lekcje religii dla dzieci i młodzieży.

5.) Po lekcjach o godz. 18.15 odbędzie się kolejna próbachóru parafialnego.

6.) W czwartek22 listopada o godz. 17.00 odbędzie się kolejne spotkanie biblijne. Kontynuujemy analizę Objawienia św. Jana – rozważamy teraz 17 rozdział Księgi.

7.)W najbliższy piątek, 23 listopada,ogodz. 18.00odbędzie się kolejne spotkanie dla młodzieży szkolnej i studenckiej.

8.) Jest obecnie jest czas na zgłaszanie kandydatów do gremiów parafialnych, a więc do Rady Parafialnej, Komitetu Parafialnego i Komisji Rewizyjnej. Ostateczny termin zgłaszania kandydatów do wszystkich gremiów upływa w niedzielę 2 grudnia do godz. 20.00.

Chcąc nieco ułatwić dokonywanie zgłoszeń, zostały przygotowane odpowiednie druki, za pomocą których również można dokonać zgłoszeń. Te wzory zgłoszeń są do pobrania w kancelarii parafialnej.Stosownie wypełnione i podpisane zgłoszenie uprzejmie poroszę dostarczyć do kancelarii parafialnej!

9.)Wyborcze Zgromadzenie Parafialne odbędzie się 16 grudnia br. bezpośrednio po nabożeństwie.

10.)Natomiast w środę 5 grudnia o godz. 17.30odbędzie się wspólne spotkanie Rady Parafialnej z Komitetem Parafialnym.

11.) Uwadze Zboru polecam dodatek specjalnydo naszego biuletynu parafialnego (w kolorze!). Postanowiliśmy spojrzeć na odzyskanie niepodległości z ewangelickiej perspektywy jej naocznych świadków sprzed stu lat. Wybraliśmy kilka stron z „Kalendarza Ewangelickiego” – rocznik 1919 – by wczuć się w atmosferę panującą w środowisku ewangelickim, gdy rodziła się niepodległa Polska. Wybrane teksty o Reformacji i sytuacji w nowej Polsce doskonale wpisują się w czas przełomu października i listopada. Gorąco polecam!      

12.) Wraz z dzisiejszą niedzielą kończymy akcję charytatywną „Prezent pod choinkę”, którą prowadziliśmy z myślą o dzieciach na Ukrainie, Białorusi i w Rumunii.

Wszystkim osobom, które włączyły się do akcji i przygotowały paczki lub dokonały wpłaty na ten cel – jeszcze raz składam serdeczne „Bóg zapłać”!

Za zebrane środki na ten własnie cel nasza młodzież mogła przygotować aż 40 paczek!

13.)Szczegółowa treść ogłoszeń widnieje na tablicy informacyjnej w domu parafialnym, a także jest zamieszczona na stronie internetowej Parafii.

 

ks. dr Dariusz Chwastek