3. Niedziela przed końcem Roku Kościelnego

Hasło tygodnia„Oto teraz czas łaski, oto teraz dzień zbawienia” (2 Kor 6, 2b).

1.) Najbliższe nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Świętą odbędzie się w niedzielę za tydzień – 18 listopada o godz. 10.00. Serdecznie zapraszam.

2.) W poniedziałek 12 listopada o godz. 17.30odbędzie się kolejne spotkanie członków i sympatykówbyłego Stowarzyszenia Polskiej Młodzieży Ewangelickiej (SPME). Zapraszam w imieniu organizatorów.

3.) We wtorek 13 listopada br.o ustalonych porach odbędą się lekcje religii dla dzieci i młodzieży.

4.) Po lekcjach o godz. 18.15 odbędzie się kolejna próbachóru parafialnego. Gorąco zapraszam chórzystów i chórzystki oraz zachęcam do dołączenia do chóru te osoby, które chciałyby się włączyć w taką aktywną formę działalności parafialnej! Jest na to bardzo dobry moment!

5.)Wśrodę 14 październikabr. wdomu parafialnym o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie dla osób zainteresowanych ewangelicyzmem, które chcą lepiej poznać tradycję i duchowość Kościołów wyrosłych z XVI-wiecznej Reformacji.

Z kolei o godz. 17.00 tego samego dnia odbędzie się krótkie spotkanie dla osób, które chciałyby poznać podstawy wiary ewangelickiej. Gorąco zapraszam!

6.) W czwartek15 listopada o godz. 17.00 odbędzie się kolejne spotkanie biblijne. Kontynuujemy analizę Objawienia św. Jana – rozważamy 17. rozdział Księgi.

7.)W piątek16 listopada ogodz. 18.00odbędzie się kolejne spotkanie dla młodzieży szkolnej i studenckiej.

8.) Uwadze Zboru polecam październikowo-listopadowy numer biuletynu parafialnego „Nasza Parafia”. Jak zwykle, biuletyn jest do pobrania przy wyjściu z kościoła. Jest także dostępny w wersji elektronicznej na stronie internetowej Parafii.

9.)Ponadto, uwadze Zboru polecam dodatek specjalnydo naszego biuletynu (w kolorze!). Postanowiliśmy spojrzeć rocznicę odzyskania niepodległości z ewangelickiej perspektywy i zarazem oczami jej naocznych świadków sprzed stu lat. Wybraliśmy kilka stron z „Kalendarza Ewangelickiego” – rocznik 1919 – by móc się wczuć w atmosferę panującą w środowisku ewangelickim, gdy rodziła się niepodległa Polska. Wybrane teksty o Reformacji i sytuacji w nowej Polsce doskonale wpisują się w czas przełomu października i listopada. Polecam!      

10.) Kontynuujemy akcję „Prezent pod choinkę”.Jej celem jest przygotowanie przez dzieci, młodzież i osoby dorosłe prezentów dla dzieci zagrożonych ubóstwem w Rumunii, Ukrainie i Białorusi, pochodzących z różnych środowisk i Kościołów.

Przy wyjściu z kościoła znajdują się ulotki informujące o akcji. Znajdują się w nich wszystkie niezbędne wiadomości, które pozwolą na przygotowanie swojej paczki. Gotowe prezenty można składać w kancelarii parafialnej do niedzieli za tydzień – 18 listopada br.

Jeżeli jednak ktoś spośród nas nie czuje się na siłach, by samodzielnie przygotować paczkę, a chciałby się jakoś przyczynić do powodzenia akcji, w kancelarii parafialnej lub na konto parafialne można składać dowolne ofiary na ten cel do najbliższego piątku – 16 listopada. Dzięki tym środkom nasza młodzież zakupi odpowiednie rzeczy i własnoręcznie przygotuje paczki. W ubiegłym roku tą metodą udąło się przygotować kilkadziesiąt prezentów dla dzieci!

Gorąco zachęcam do włączenia się do akcji!

11.) Śladem lat ubiegłych także w bieżącym roku Fundacja Ewangelickie Towarzystwo Oświatoweogłosiła 11-ąedycjękonkursu plastycznego „Moje życzenia świąteczne”. W konkursie mogą brać udział dzieci do 12-go roku życia. Technika wykonania prac jest dowolna, rozmiar pracy również. Prace powinny być złożone w kancelarii parafialnej do 14 listopada br. (najbliższy wtorek) lub wysłane na jeden z trzech adresów podanych w Regulaminie, wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia.Komisjazłożona z członków Rady i Zarządu ETO rozstrzygnie konkurs na posiedzeniu Rady ETO – 15 listopada br.

Zwycięzca otrzyma nagrodę rzeczową, a dodatkowo kartka zostanie wydrukowana i przygotowana do sprzedaży jeszcze przed Świętami.

Ze szczegółami konkursu można się zapoznać na tablicy ogłoszeń w domu parafialnym lub wchodząc na stronę internetową Parafii.

12.)Parafia Św. Trójcy w Warszawie zaprasza w środę 21 listopada o godz. 18.00 na kolejne Ewangelickie Spotkanie Kobiet. Tym razem zapraszamy Panie na warsztaty z dietetykiem, panią mgr Mileną Nosek.

         Osoby chętne proszone są o zgłaszanie się do dzisiaj (niedziela 11 listopada) w kancelarii parafialnej lub pod adresem: justyna.stanislawska@luteranie.pl

Interaktywny warsztat żywieniowy w edycji jesiennej będzie szansą na nowe odkrycia tajemnic prozdrowotnego stylu życia i nauki o ciele człowieka. W części teoretycznej uczestnicy wysłuchają prelekcji dotyczącej generalnego spojrzenia na rolę zdrowego stylu życia, w tym odżywiania się połączonego z aktywnością fizyczną, a także zapoznają się z naturalnym wspomaganiem odporności organizmu. Następnie przejdą do części praktycznej: wspólnych zadań, dyskusji, pogadanek, co pozwoli na rozpoznanie indywidualnych cech biologicznych i znalezienie odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Wiedza i umiejętności zdobyte podczas warsztatu pomogą znaleźć swoją drogę żywienia, która pozwoli uniknąć dolegliwości, chorób i innych dysfunkcji, a przede wszystkim poprawi nastrój i być może dodatkowo zainspiruje do działań kulinarnych! Wstęp wolny.

 

ks. dr Dariusz Chwastek