22. Niedziela po Trójcy Świętej

Hasło tygodnia„U Ciebie jest odpuszczenie, aby się Ciebie bano” (Ps 130, 4).

1.) Najbliższe nabożeństwo odbędzie się w najbliższą środę – 31 października – o godz. 17.30. Będzie to uroczyste nabożeństwo Słowa Bożego z okazji Święta Reformacji. Serdecznie zapraszam!

2.) Tego samego dnia o godz. 18.00 na falach II programu Polskiego Radia zostanie nadane uroczyste nabożeństwo reformacyjne, które było nagrane w naszym kościele (w przedostatnią sobotę). Gorąco polecam!

3.) Z kolei następne nabożeństwo spowiednio-komunijne odbędzie się w niedzielę za tydzień – 4 listopada o godz. 10.00.

4.) We wtorek 30 października br.o ustalonych porach odbędą się lekcje religii dla dzieci i młodzieży.

5.) Po lekcjach o godz. 18.15 odbędzie się kolejna próbachóru parafialnego, na którą serdecznie zapraszam chórzystki i chórzystów!

6.) Trwa 18-ta już edycjaakcji pt. „Prezent pod choinkę”. Jej celem jest przygotowanie przez dzieci, młodzież i osoby dorosłe prezentów dla dzieci zagrożonych ubóstwem w Rumunii, Ukrainie i Białorusi, pochodzących z różnych środowisk i Kościołów.

Dotrą do nich lokalne organizacje społeczne i parafie, współpracujące z Centrum Misji i Ewangelizacji.

Od początku akcji towarzyszy jej myśl przewodnia, zaczerpnięta z Pisma Świętego, że „więcej szczęścia jest w dawaniu niż w braniu”.

Jeżeli jednak ktoś spośród nas nie czuje się na siłach, by samodzielnie przygotować paczkę, a chciałby się jakoś przyczynić do powodzenia akcji, w kancelarii parafialnej można składać dowolne datki na ten właśnie cel. Dzięki tym środkom nasza młodzież zakupi odpowiednie rzeczy i przygotuje paczki. Akcję będziemy jeszcze prowadzić do 16 listopada.

7.)Dzisiaj po nabożeństwie w sali parafialnej odbędzie się kiermasz odzieżowy, na który w imieniu Koła Pań serdecznie zapraszam. Gorąco dziękuję Kołu Pań i wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowania do kiermaszu i jego organizację!

8.) W związku z organizacją kiermaszu tradycyjnakawiarenka parafialna będzie wprawdzie nieczynna, ale zapraszam na gorące napoje – dostępne będą kawa i herbata!  

9.) Zachęcam do udziału w tegorocznejkweście na cmentarzu ewangelicko-augsburskim przy ul. Młynarskiej w Warszawie. W tym roku kwesta odbywać się będzie w dniach od 31 października (środa) do 3 listopada (sobota).Osoby chętne do udziału w kweście proszę o kontakt z kancelariami parafialnymi: przy ul. Młynarskiej (tel. 22 632 10 14; pn.-pt. 10.00-16.00) lub przy ul. Kredytowej (tel. 22 556 46 60; wt.-czw. 9.00-18.00, pt. 9.00-16.00).

10.) Uwadze Zboru polecam plan nabożeństw i spotkań w listopadzie, który jest dostępnyprzy wyjściu z kościoła, a także na stronie internetowej Parafii.

 

ks. dr Dariusz Chwastek