17. Niedziela po Trójcy Świętej

Hasło tygodniaZwycięstwo, które zwyciężyło świat, to wiara nasza (1 J 5, 4).

1.) Najbliższe nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Świętą odbędzie się w niedzielę za tydzień – 30 września o godz. 10.00. Będzie to Dziękczynne Święto Żniw. Po nabożeństwie odbędzie się piknik, zaś o godz. 12.15 serdecznie zapraszam na niezwykły koncert puzonistów!

2.) We wtorek 24 września br.o ustalonych porach odbędą się lekcje religii dla dzieci i młodzieży.

3.) Po lekcjach we wtoreko godz. 18.15 odbędzie się kolejna próbachóru parafialnego. Gorąco zapraszam chórzystów i chórzystki oraz zachęcam do dołączenia do chóru te osoby, które chciałyby się włączyć w taką aktywną formę działalności parafialnej! Jest na to bardzo dobry moment!

4.) Wśrodę26 września br. wdomu parafialnym o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie dla osób zainteresowanych ewangelicyzmem, które chcą lepiej poznać tradycję i duchowość Kościołów wyrosłych z XVI-wiecznej Reformacji. Tym razem będziemy rozmawiać o różnicach i podobieństwach między Kościołami ewangelickimi i Kościołami ewangelikalnymi. Gościem spotkania będzie pani dr Mirosława Weremiejewicz. Gorąco zapraszam!

5.) W czwartek27 września br. o godz. 17.00 zapraszamnakolejne spotkanie biblijne. Kontynuujemy analizę Objawienia św. Jana (rozważamy czternasty rozdział Księgi).

6.)W piątek 28 września ogodz. 18.00odbędzie się kolejne spotkanie dla młodzieży szkolnej i studenckiej. Zapraszam wszystkich, a więc zarówno osoby, które dotychczas regularnie uczestniczyły w tych spotkaniach, jak również te, które dotąd nie miały okazji uczestniczyć w pracach grupy młodzieżowej.

7.)Chciałbym również nawiązać do spraw remontowych. Otóż w okresie wakacyjnym zrealizowaliśmy jeden z dwóch celów remontowych w bieżącym roku budżetowym, który polegał na powiększeniu parkingu w ogrodzie parafialnym. Z kolei drugie zadanie jest związane z pracami remontowo-modernizacyjnymi przy fundamentach domu parafialnego. W trakcie tych prac okazało się, musimy nieco zwiększyć ich zakres, co z kolei przekłada się na większe koszty. Stąd w imieniu Rady parafialnej chciałbym zwrócić się do Zboru z gorącą prośbą o udzielenie wsparcia finansowego dla tego konkretnego zadania. Ewentualne ofiary można wpłacać na konto parafialne(nr 51 1020 1068 0000 1802 0000 0315)lub bezpośrednio w kancelarii parafialnej.

Uprzejmie proszę o rozważenie również ewentualności nieco wcześniejszego opłacenia podatku kościelnego (tzw. składki kościelnej), którą część z nas uiszcza pod koniec danego roku.

Z góry dziękuję za wszelkie wsparcie finansowe!

 

ks. dr Dariusz Chwastek