3. niedziela po Wielkanocy – Jubilate

Hasło tygodnia„Jeśli ktoś jest w Chrystusie, nowym jest stworzeniem, stare przeminęło, oto wszystko stało się nowe” (2 Kor 5, 17).

1.) Najbliższe nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Świętą odbędzie się w niedzielę za tydzień – 29 kwietnia br. o godz. 10.00. Serdecznie zapraszam.

2.)Jeszcze dzisiaj o godz. 12.30 w Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie przy Al. Solidarności 76a odbędzie siękoncert fortepianowy w wykonaniu prof. Matitjahu Kelliga. Uroczysty koncert odbywa się z okazji 75. rocznicy zburzenia Szpitala Ewangelickiego w Warszawie. Po koncercie nastąpi złożenie wieńców pod tablicą upamiętniającą Szpital Ewangelicki.Serdecznie zapraszam.

3.)We wtorek 24 kwietnia br. o ustalonych porach odbędą się zarówno lekcje religii dla dzieci i młodzieży. Natomiast nie odbędą się lekcje religii dla dzieci w niedzielę 29 kwietnia – kolejne lekcje odbędą się 6 maja!

4.)We wtorekserdecznie zapraszamchórzystki i chórzystów na kolejną próbęchóru parafialnego o godz. 18.15.

5.)Wśrodę 25 kwietnia br.wdomu parafialnym o godz. 17.30 odbędzie się spotkanie dla osób zainteresowanych ewangelicyzmem, które chcą lepiej poznać tradycję i duchowość Kościołów wyrosłych z XVI-wiecznej Reformacji. Tym razem będziemy rozmawiać o „powszechnym kapłaństwie“. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00. Gorąco zapraszam!

6.)W czwartek26 kwietnia o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie biblijne. Kontynuujemy analizę Objawienia św. Jana (rozważamy jedenasty rozdział Księgi).

7.)W piątek 27 kwietnia ogodz. 18.00w sali parafialnej odbędzie się spotkanie dla młodzieży licealnej i studenckiej.

8.)Od Świąt Wielkiej Nocy trwa zbiórka środków na Bratnią Pomoc im. Gustawa Adolfa. W kancelarii parafialnej wyłożona jest lista, na którą można wpłacać ofiary. Zbiórka kończy się w Święta Zesłania Ducha Świętego. Mamy zatem jeszcze trochę czasu, aby włączyć się w akcję. Za złożone datki serdecznie wszystkim ofiarodawcom dziękuję!

9.)W związku z loterią fantowąplanowaną na 13 maja br. Koło Pańzwraca się z prośbą o przynoszenie przedmiotów, które będą pomocne w organizacji loterii. Na rzeczy będziemy oczekiwać do końca kwietnia. W imieniu Koła Pań dziękuję za pomoc i współpracę!

10.)Ponadto, polecam także bieżącynumer biuletynu parafialnego – „Nasza Parafia” oraz aktualny nr„Zwiastuna Ewangelickiego” łącznie z innymiczasopismami i publikacjami, które znajdują się w punkcie z literaturą przywyjściu z kościoła.

11.)Drodzy, jeszcze tylko do końca kwietnia jest czas na składanie deklaracji podatkowych w Urzędach Skarbowych. Zachęcam do przekazania 1% na rzecz pracy diakonijnej w naszej Parafii.

Żeby jednak 1 % z Państwa podatków trafił do naszej diakonii parafialnej, niezbędne będzie wpisanie w swoim formularzu zeznania podatkowego nr KRS organu prowadzącego, który posiada status organizacji pożytku publicznego. W naszym przypadku to nr0000260697 Diakonii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce. Zaś w  w rubryce „Informacje uzupełniające” należy wpisać słowa: Diakonia Parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie.

Szczegółowe informacje na ten temat są zawarte w specjalnej ulotce, którą można pobrać przy wyjściu z kościoła lub w domu parafialnym.

 

ks. dr Dariusz Chwastek