2. niedziela po Wielkanocy – Misericordias Domini

Hasło tygodnia„Jam jest dobry Pasterz. Owce moje głosu mojego słuchają i Ja je znam, a one idą za mną. I Ja daję im żywot wieczny” (J 10, 11. 27-28). 

1.) Najbliższe nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Świetą odbędzie się w niedzielę za tydzień – 22 kwietnia br. – o godz. 10.00. Serdecznie zapraszam!

2.)Jeszcze dzisiaj o godz. 17.00 w Parafii Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w Warszawie przy ul. Wolskiej 186 w Warszawie odbędzie się ekumeniczny koncert chóralny „Zbawienie przyszło przez krzyż“. Wśród czterech chórów wystąpi również Chór Młodzieżowy z naszej Parafii! Gorąco polecam i zapraszam.

3.) W poniedziałek 16 kwietnia br. o godz. 17.30 w siedzibie zboru ewangelicko-metodystycznego w sali parafialnej (przy kaplicy Dobrego Pasterza) ul. Mokotowska 12 (I piętro), odbędzie się zebranie Warszawskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Ewangelickiego. Ks. Zbigniew Kamiński – proboszcz Parafii – przedstawi historię zboru metodystycznego w Warszawie.Zapraszam w imieniu organizatorów.

4.) We wtorek 17 kwietnia br. o ustalonych porach odbędą się zarówno lekcje religii dla dzieci i młodzieży, jak i kolejna próbachóru parafialnego o godz. 18.15. Chórzystki i chórzystów serdecznie zapraszam.

5.)W środę 18 kwietniao godz. 16.00 wdomu parafialnym odbędzie sięspotkanie Warszawskiego Koła Macierzy Ziemi Cieszyńskiej. Zapraszam w imieniu organizatorów!

6.) W czwartek19 kwietnia o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie biblijne. Będziemykontynuować analizę Objawienia św. Jana (rozważamy dziesiąty rozdział Księgi). Zapraszam!

7.)W piątek 20 kwietnia ogodz. 18.00w sali parafialnej odbędzie się spotkanie dla młodzieży licealnej i studenckiej.

8.)W sobotę 21 kwietnia br. o godz. 19.00 w Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga Południe m. st. Warszawy, ul. Podskarbińska 2, odbędzie się wernisaż wystawy pt. Hieronim Skurpski – malarstwo, rysunek.

Ewangelik Hieronim Skurpski to jeden z najwybitniejszych malarzy mazurskich. Polecam i zapraszam!

9.)W niedzielę za tydzień, 21 kwietnia, o godz. 19.30. w naszym kościele odbędzie się koncert chórów, którego organizatorem jest Komisja Młodzieży Polskiej Rady Ekumenicznej w Warszawie. W czasie koncertu wystąpią: chór prawosławny, chóru Cithara Sanctorum, który działa przy Parafii ewangelicko-reformowanej w Warszawie, oraz gospelowy chór Under Grace.

10.)Od Świąt Wielkiej Nocy trwa zbiórka środków na Bratnią Pomoc im. Gustawa Adolfa. W kancelarii parafialnej wyłożona jest lista, na którą można wpłacać ofiary. Zbiórka kończy się w Święta Zesłania Ducha Świętego. Zachęcam gorąco do włączenia się w tę takcję. Za złożone datki serdecznie wszystkim ofiarodawcom dziękuję!

11.) Wczoraj przeprowadziliśmy sprzątanie posesji parafialnej i kościoła. Na apel o włączenie się w tę inicjatywę odpowiedziało prawie 30 osób, które oddawały się intensywnym pracom. W sprzątaniu wzięli udział reprezentanci wszystkich grup wiekowych – zarówno parafianie, jak i sympatycy naszej Parafii.

Z tego miejsca gorąco dziękuję za Wasze zaangażowanie i wspólnie wykonaną pracę na rzecz naszej Parafii. Z uznaniem myślę zwłaszcza o tych osobach, które uczestniczyły w takich pracach po raz pierwszy! Mam nadzieję, że efekty naszych wspólnych działań mówią same za siebie.

12.)Dzisiaj bezpośrednio po nabożeństwiew sali parafialnej odbędzie się kiermasz odzieżowy, który organizuje Koło Pań. Wszystkim zaangażowanym osobom dziękuję za pomoc w przygotowaniach do kiermaszu, które odbywały się wczoraj!

13.)W związku z loterią fantowąplanowaną na 13 maja br. Koło Pańzwraca się z prośbą o przynoszenie przedmiotów, które będą pomocne w organizacji loterii. Na rzeczy będziemy oczekiwać do końca kwietnia. W imieniu Koła Pań dziękuję za pomoc i współpracę!

14.) Ponadto, polecam także bieżącynumer biuletynu parafialnego – „Nasza Parafia” oraz aktualny nr„Zwiastuna Ewangelickiego” łącznie z innymiczasopismami i publikacjami, które znajdują się w punkcie z literaturą przywyjściu z kościoła.

15.) Jeszcze tylko do końca kwietnia jest czas na składanie deklaracji podatkowych w Urzędach Skarbowych. Zachęcam do przekazania 1% na rzecz pracy diakonijnej w naszej Parafii.

Żeby jednak 1 % z Państwa podatków trafił do naszej diakonii parafialnej, niezbędne będzie wpisanie w swoim formularzu zeznania podatkowego nr KRS organu prowadzącego, który posiada status organizacji pożytku publicznego. W naszym przypadku to nr0000260697 Diakonii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce. Zaś w  w rubryce „Informacje uzupełniające” należy wpisać słowa: Diakonia Parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie.

Szczegółowe informacje na ten temat są zawarte w specjalnej ulotce, którą można pobrać przy wyjściu z kościoła lub w domu parafialnym.

 

 

ks. dr Dariusz Chwastek