6. Niedziela pasyjna – Palmowa

Hasło tygodniaMusi być wywyższony Syn Człowieczy, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny (J 3, 14-15).

1.) Najbliższe nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Św. odbędzie się w Wielki Czwartek 29 marca br. o godz. 17.30.

2.) W Wielki Piątek 30 marca br. odbędą się dwa nabożeństwa spowiednio-komunijne: pierwsze rozpocznie się o godz. 10.00, a drugie o godz. 17.00. W trakcie drugiego nabożeństwa wystąpi nasz chór parafialny.

             Na wszystkie nabożeństwa serdecznie zapraszam!

3.) W Wielkim Tygodniu nie odbędą się lekcje religii dla dzieci i młodzieży ani próba chóru parafialnego!

4.) W środę 28 marca br. odbędzie się spotkanie dla osób zainteresowanych ewangelicyzmem, które lepiej chcą poznać tradycję i duchowość Kościołów wyrosłych z XVI-wiecznej Reformacji. Tematyka spotkania będzie dotyczyć ewangelickiego rozumienia Wielkiego Czwartku i Wielkiego Piątku. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.30. Gorąco zapraszam!

5.) Dzisiaj bezpośrednio po nabożeństwie w kościele odbędzie się Zgromadzenie Parafialne. Szczególnie proszę o pozostanie osoby posiadające czynne prawo wyborcze!

6.) Uwadze Zboru polecam nowy numer biuletynu parafialnego „Nasza Parafia”. Tym razem jest to podwójny numer – marcowo-kwietniowy. Bardzo dziękuję wszystkim autorkom i autorom za przygotowanie swoich tekstów. Jak zwykle, biuletyn jest do pobrania przy wyjściu z kościoła. Jest także dostępny w wersji elektronicznej na stronie internetowej Parafii.

7.) Dzisiaj kończymy również charytatywną akcję pt. „Skarbonka Diakonijna”. Zebrane środki zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację osób starszych, zakup leków oraz wszelkie wsparcie w zależności od potrzeb.

Swoje skarbonki proszę przekazywać do kancelarii parafialnej. Nawet najmniejszy dar złożony do skarbonki ma wielką wartość!

W imieniu organizatorów z serca dziękuję za włączenie się w tę akcję!

8.) Ponadto, polecam bieżący nr „Zwiastuna Ewangelickiego” oraz inne czasopisma i publikacje książkowe, które znajdują się w punkcie z literaturą przy wyjściu z kościoła.

Spośród wydawnictw oferowanych przy wyjściu z kościoła oraz w kancelarii parafialnej na szczególną okazję zasługuje płyta naszego chóru parafialnego, która została nagrana w naszym kościele w związku z 30-leciem istnienia i pracy chóru! Jeden z dwóch krążków zawiera pieśni o charakterze pasyjnym. Gorąco polecam!

9.) Obecnie jest czas na składanie deklaracji podatkowych w Urzędach Skarbowych oraz przekazywania 1 % na jakiś konkretny, wybrany cel.

W tym roku ponownie chciałbym zachęcić do przekazania 1% na rzecz pracy diakonijnej w naszej Parafii.

Żeby jednak 1 % z Państwa podatków trafił do naszej diakonii parafialnej, niezbędne będzie wpisanie w swoim formularzu zeznania podatkowego nr KRS organu prowadzącego, który posiada status organizacji pożytku publicznego. W naszym przypadku to nr 0000260697 Diakonii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce. Zaś w  w rubryce „Informacje uzupełniające” należy wpisać słowa: Diakonia Parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie.

Szczegółowe informacje na ten temat są zawarte w specjalnej ulotce, którą można pobrać przy wyjściu z kościoła lub w domu parafialnym.

10.) W środę 4 kwietnia o godz. 16.30 Koło Pań zaprasza na spotkanie, w ramach którego odbędzie się pokaz filmu Pani Agnieszki Arnold pt. „U siebie”. Film opowiada o Michale Hochmanie, który wraz z całą rodziną opuścił Polskę po wypadkach marcowych w 1968 r.

11.) W związku z loterią fantową planowanej na 13 maja br., Koło Pań zwraca się z prośbą o przynoszenie przedmiotów, które będą pomocne w organizacji loterii. Na rzeczy będziemy oczekiwać do końca kwietnia. W imieniu Koła Pań dziękuję za pomoc i współpracę!

 

ks. dr Dariusz Chwastek