5. Niedziela pasyjna – Judica

Hasło tygodniaSyn Człowieczy nie przyszedł, aby mu służono, lecz aby służył i oddał życie swoje na okup za wielu (Mt 20, 28).

1.) Serdecznie zapraszam na nabożeństwo pasyjne w czwartek 22 marca o godz. 17.30. Nabożeństwo Słowa Bożego jak zwykle odbędzie się w sali parafialnej.

2.) Z kolei najbliższe nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Świętą odbędzie się za tydzień, 25 marca, o godz. 10.00. Gorąco zapraszam.

3.) W imieniu Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Świętej Trójcy w Warszawie zapraszam osoby chętne – bez ograniczeń wiekowych – które chciałyby wspólnie, towarzysko pośpiewać znane utwory patriotyczne, ludowe, biesiadne itp. na spotkanie w poniedziałek 19 marca br. o godz. 11.00 w sali nr 1 przy ul. Kredytowej 4. Spotkania odbywają się w każdy trzeci poniedziałek miesiąca.

4.) Również w poniedziałek 19 marca br. o godz. 17.30 w sali parafialnej przy ul. Kredytowej 4 odbędzie się zebranie Warszawskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Ewangelickiego. Gościem spotkania będzie dr hab. Ireneusz Gaworski (germanista z UW), który wygłosi prelekcję na temat mów pogrzebowych pt. „Co nam mówią kazania pogrzebowe o historii niemieckiego protestantyzmu”. Spotkania warszawskiego oddziału PTEw mają charakter otwarty. Zapraszam w imieniu organizatorów.

5.) W najbliższy wtorek 20 marca br. o ustalonych porach odbędą się lekcje religii dla dzieci i młodzieży, w tym dla grupy konfirmacyjnej.

6.) Ponadto, w najbliższy wtorek bezpośrednio po lekcji religii o godz. 18.15 odbędzie się próba chóru parafialnego. Gorąco zapraszam.

7.) W piątek 23 marca o godz. 19.00 (!) w sali parafialnej odbędzie się kolejne spotkanie dla młodzieży szkolnej i studenckiej. Bezpośrednio przed spotkaniem, a więc o godz. 17.30, odbędzie się próba chóru młodzieżowego, który wznawia swoją aktywność. Zapraszam gorąco!

8.) W sobotę 24 marca o godz. 10.30 w domu parafialnym rozpoczną się rekolekcje pasyjne dla dzieci i młodzieży

9.) W imieniu Rady Parafialnej chciałbym ogłosić, że w niedzielę 25 marca br. bezpośrednio po nabożeństwie odbędzie się Zgromadzenie Parafialne.

10.) Jest czas na składanie deklaracji podatkowych w Urzędach Skarbowych oraz przekazywania 1 % na jakiś konkretny, wybrany cel.

W tym roku ponownie chciałbym zachęcić do przekazania 1% na rzecz pracy diakonijnej w naszej Parafii.

Żeby jednak 1 % z Państwa podatków trafił do naszej diakonii parafialnej, niezbędne będzie wpisanie w swoim formularzu zeznania podatkowego nr KRS organu prowadzącego, który posiada status organizacji pożytku publicznego. W naszym przypadku to nr 0000260697 Diakonii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce. Zaś w  w rubryce „Informacje uzupełniające” należy wpisać słowa: Diakonia Parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie.

Szczegółowe informacje na ten temat są zawarte w specjalnej ulotce, którą można pobrać przy wyjściu z kościoła lub w domu parafialnym.

11.) Trwa 12 edycja akcji „Skarbonka Diakonijna”. Celem tej akcji jest uwrażliwianie wszystkich pokoleń na potrzeby tych grup społecznych, które często bywają spychane na margines społecznego życia: są to osoby starsze lub z niepełnosprawnością, dzieci, młodzież, a także rodziny w trudnej sytuacji życiowej. Tekturowe skarbonki znajdują się w kościele i w domu parafialnym.

Zebrane środki Diakonia przeznaczy na leczenie i rehabilitację osób starszych, zakup leków oraz wszelkie wsparcie w zależności od potrzeb. Nawet najmniejszy dar złożony do skarbonki ma wielką wartość!

12.) Polecam bieżący nr „Zwiastuna Ewangelickiego” oraz inne czasopisma i publikacje książkowe, które znajdują się w punkcie z literaturą przy wyjściu z kościoła.

13.) W związku z kiermaszem odzieżowym, planowanym na 15 kwietnia br., Koło Pań zwraca się z prośbą o przynoszenie ubrań, które mogą być przydatne w organizacji kiermaszu. Na rzeczy będziemy oczekiwać do końca marca. W imieniu Koła Pań, z góry dziękuję za pomoc i współpracę.

14.) Podobnie Koło Pań prosi o przynoszenie przedmiotów, które będą pomocne w organizacji loterii fantowej planowanej na 13 maja br. Z góry dziękuję za pomoc!

 

ks. dr Dariusz Chwastek