Niedziela Sexagesimae

(60 dni przed Wielkanocą)

Hasło tygodniaDziś, jeśli głos jego usłyszycie, nie zatwardzajcie serc waszych(Hbr 3,15)

1.) Najbliższe nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Świętą odbędzie się za tydzień, 11 lutego, o godz. 10.00. Serdecznie zapraszam.

2.) W poniedziałek 5 lutego br. o godz. 18.00 w kościele św. Trójcy przy pl. Małachowskiego 1 odbędzie się nabożeństwo ekumeniczne. Odbywa się ono w ramach comiesięcznych nabożeństw ekumenicznych. Zapraszam w imieniu gospodarzy.

3.) We wtorek 6 lutego br. o ustalonych porach odbędą się lekcje religii dla dzieci i młodzieży, w tym dla grupy konfirmacyjnej.

4.) Ponadto, w najbliższy wtorek bezpośrednio po lekcji religii o godz. 18.15 odbędzie się próba chóru parafialnego. Gorąco zapraszam.

5.) W środę 7 lutego zapraszam do domu parafialnego na wspólne spotkanie Koła Seniorów i Koła Pań. Zebranie rozpocznie się o godz. 16.30.

6.) Ponadto, w najbliższą środę, o godz. 18.30 odbędzie się zebranie Rady Parafialnej, na które serdecznie zapraszam członków Rady.

7.) W czwartek 8 lutego o godz. 17.00 odbędzie się kolejne spotkanie biblijne. Kontynuujemy analizę Objawienia św. Jana (rozważamy siódmy i ósmy rozdział Księgi).

8.) W piątek 9 lutego o godz. 18.00 w sali parafialnej odbędzie się kolejne spotkanie dla młodzieży szkolnej i studenckiej. Zapraszam gorąco!

9.) Sprawozdawcze wspólne zebranie Rady Parafialnej i Komitetu Parafialnego odbędzie się w środę 14 lutego o godz. 17.30.

10.) W związku z kiermaszem odzieżowym, planowanym na 15 kwietnia br., Koło Pań zwraca się z prośbą o przynoszenie ubrań, które mogą być przydatne w organizacji kiermaszu. Na rzeczy będziemy oczekiwać do końca marca. W imieniu Koła Pań z góry dziękuję za pomoc i współpracę!

11.) Jest obecnie czas składania deklaracji podatkowych w Urzędach Skarbowych oraz przekazywania 1 % na konkretny, wybrany cel. W zeszłym roku na cele diakonijne tą drogą nasza Parafia otrzymała rekordową sumę w wysokości w wysokości 17 975 zł zł.

W tym roku ponownie chciałbym zachęcić do przekazania 1% na rzecz pracy diakonijnej w naszej Parafii.

Żeby 1 % z Państwa podatków trafił do naszej Diakonii parafialnej, należy w swoim formularzu zeznania podatkowego wpisać nr KRS organu prowadzącego, który posiada status organizacji pożytki publicznego. W naszym przypadku to nr KSR 0000260697 Diakonii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce. Zaś w  w rubryce „Informacje uzupełniające” należałoby wpisać słowa: Diakonia Parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie.

Szczegółowe informacje na ten temat są zawarte w specjalnej ulotce, którą można pobrać przy wyjściu z kościoła lub w domu parafialnym.

12.) W punkcie z literaturą w kościele nadal są do nabycia Kalendarze Ewangelickie w postaci książkowej oraz przewodnik po czytaniach biblijnych na cały rok 2018Z Biblią na co dzień. Polecam Zborowi także kolejny nr „Zwiastuna Ewangelickiego” oraz inne czasopisma i publikacje książkowe, które znajdują się w punkcie z literaturą przy wyjściu z kościoła.

13.) Zachęcam również do prenumeraty „Zwiastuna Ewangelickiego“ w roku 2018. Osoby chętne mogą zgłosić się kancelartii parafialnej lub bezpośrednio w punkcie z literaturą i uiścić opłatę.

14.) W imieniu Rady Parafialnej bardzo dziękuję wszystkim Osobom, które już uregulowały swoje składki kościelne za miniony oraz bieżący rok!

 

ks. dr Dariusz Chwastek