1. Niedziela pasyjna – Invocavit

Hasło tygodniaSyn Boży na to się objawił, aby zniweczyć dzieła diabelskie (1 J 3, 8).

1.) Serdecznie zapraszam na nabożeństwo pasyjne w czwartek 22 lutego o godz. 17.30. Nabożeństwo Słowa Bożego odbędzie się w sali parafialnej.

2.) Z kolei nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Świętą odbędzie się za tydzień, 25 lutego, o godz. 10.00. Gorco zapraszam.

3.) W imieniu Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Świętej Trójcy w Warszawie zapraszam osoby chętne – bez ograniczeń wiekowych – które chciałyby wspólnie, towarzysko pośpiewać znane utwory patriotyczne, ludowe, biesiadne itp. – na spotkanie 19 stycznia br. o godz. 11.00 w sali nr 1 przy ul. Kredytowej 4. Spotkania odbywają się w każdy trzeci poniedziałek miesiąca.

4.) W poniedziałek 19 lutego br. o godz. 17.30 w sali parafialnej przy ul. Kredytowej 4 odbędzie się zebranie Warszawskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Ewangelickiego. Gościem spotkania będzie pani Agnieszka Kasprzak, która wygłosi prelekcję o Stefanie Norblinie i jego dziele – obrazie „Luter w Wormacji”. Spotkania warszawskiego oddziału PTEw mają charakter otwarty. Zapraszam w imieniu organizatorów.

5.) W najbliższy wtorek, 20 lutego br., o ustalonych porach odbędą się zarówno lekcje religii dla dzieci i młodzieży, jak i kolejna próba chóru parafialnego o godz. 18.15. Chórzystki i chórzystów serdecznie zapraszam.

6.) W najbliższą środę, 21 lutego br., w domu parafialnym o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie Warszawskiego Koła Macierzy Ziemi Cieszyńskiej. Zapraszam w imieniu organizatorów!

7.) W najbliższy piątek, 23 lutego br., o godz. 18.00 w sali parafialnej odbędzie się spotkanie dla młodzieży licealnej i studenckiej. Zapraszam gorąco!

8.) W sobotę 24 lutego o godz. 14.00 w kinie MURANÓW odbędzie się specjalny pokaz filmu pt. „Storm. Opowieść o odwadze”. Cena biletu wyniesie 15 zł. Film jest przeznaczony dla osób od 9-go roku życia.

O filmie: „Dwunastoletni Storm to mieszkaniec Antwerpii –“ najbogatszego miasta szesnastowiecznej Europy. Jednym z ulubionych zadań chłopca jest pomaganie tacie w drukarni, jednak ich z pozoru spokojne życie przerywa pojawienie się tajemniczego listu od Marcina Lutra. Jego treść może zmienić kształt znanego im świata. Najnowszy film Dennisa Botsa, autora nagrodzonych na 3. FF Kino Dzieci „Sekretów wojny”, to trzymająca w napięciu i dynamiczna opowieść, nagrodzona przez Jury Dziecięce nagrodą Marcinka na minionym 35. MFFMW Ale Kino! w Poznaniu”.

Zwiastun filmu można zobaczyć tutaj .

9.) Jest czas na składanie deklaracji podatkowych w Urzędach Skarbowych oraz przekazywania 1 % na jakiś konkretny, wybrany cel.

W tym roku ponownie chciałbym zachęcić do przekazania 1% na rzecz pracy diakonijnej w naszej Parafii.

Żeby jednak 1 % z Państwa podatków trafił do naszej diakonii parafialnej, niezbędne będzie wpisanie w swoim formularzu zeznania podatkowego nr KRS organu prowadzącego, który posiada status organizacji pożytku publicznego. W naszym przypadku to nr 0000260697 Diakonii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce. Zaś w  w rubryce „Informacje uzupełniające” należy wpisać słowa: Diakonia Parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie.

Szczegółowe informacje na ten temat są zawarte w specjalnej ulotce, którą można pobrać przy wyjściu z kościoła lub w domu parafialnym.

10.) Jak już wspominałem na początku nabożeństwa, dzisiaj przypada Święto Diakonii, w związku z czym rozpoczyna się 12-ta edycja akcji „Skarbonka Diakonijna”. Celem tej akcji jest uwrażliwianie wszystkich pokoleń na potrzeby tych grup społecznych, które często bywają spychane na margines społecznego życia: są to osoby starsze lub z niepełnosprawnością, dzieci, młodzież, a także rodziny w trudnej sytuacji życiowej.

Zebrane środki Diakonia chce przeznaczyć na leczenie i rehabilitację osób starszych, zakup leków oraz wszelkie wsparcie w zależności od potrzeb. Nawet najmniejszy dar złożony do skarbonki ma wielką wartość.

11.) Uwadze Zboru polecam także bieżący numer biuletynu parafialnego – „Nasza Parafia”, który jest do pobrania przy wyjściu z kościoła.

12.) Polecam także bieżący nr „Zwiastuna Ewangelickiego” oraz inne czasopisma i publikacje książkowe, które znajdują się w punkcie z literaturą przy wyjściu z kościoła.

13.) W związku z kiermaszem odzieżowym, planowanym na 15 kwietnia br., Koło Pań zwraca się z prośbą o przynoszenie ubrań, które mogą być przydatne w organizacji kiermaszu. Na rzeczy będziemy oczekiwać do końca marca. W imieniu Koła Pań, z góry dziękuję za pomoc i współpracę!

ks. dr Dariusz Chwastek