Hasło tygodnia:

Oto idziemy do Jerozolimy, i wszystko, co napisali prorocy, wypełni się nad Synem Człowieczym (Łk 18, 31).

1.) Serdecznie zapraszam w czwartek na pierwsze nabożeństwo w czasie pasyjnym – nabożeństwo Słowa Bożego odbędzie się w sali parafialnej o godz. 17.30.

2.) Najbliższe nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Świętą w kościele odbędzie się za tydzień, 18 lutego, o godz. 10.00. Podczas tego nabożeństwa w pierwszą niedzielę czasu pasyjnego ze swoim specjalnym programem wystąpi nasz Chór parafialny. Ma to ścisły związek z 30-leciem istnienia i pracy naszego chóru oraz ze świeżo wydaną płytą z pieśniami na czas pasyjny. Gorąco zapraszam.

3.) Polska Rada Ekumeniczna zaprasza na młodzieżowe nabożeństwo ekumeniczne, które odbędzie się we wtorek 13 lutego godz. 18.00 w kaplicy Parafii Ewangelicko-Metodystycznej przy Pl. Zbawiciela (ul. Mokotowska 12).

4.) W poniedziałek 12 lutego o godz. 17.30 odbędzie się spotkanie członków i sympatyków byłego Stowarzyszenia Polskiej Młodzieży Ewangelickiej (SPME). Zapraszam w imieniu organizatorów.

5.) We wtorek 13 lutego br. o ustalonych porach odbędą się zarówno lekcje religii dla dzieci i młodzieży, jak i kolejna próba chóru parafialnego o godz. 18.15. Chórzystki i chórzystów serdecznie zapraszam.

6.) W środę 14 lutego o godz. 17.30 odbędzie się wspólne zebranie Komitetu Parafialnego i Rady Parafialnej. Zebranie będzie miało charakter sprawozdawczy. Serdecznie zapraszam członków obu gremiów parafialnych.

7.) W piątek 16 lutego o godz. 18.00 w sali parafialnej odbędzie się kolejne spotkanie dla młodzieży szkolnej i studenckiej. Zapraszam gorąco!

8.) Uwadze Zboru polecam styczniowo-lutowy numer biuletynu parafialnego „Nasza Parafia”. Gorąco dziękuję wszystkim osobom za przygotowanie swoich tekstów. Biuletyn jest do pobrania przy wyjściu z kościoła. Jest także dostępny w wersji elektronicznej na stronie internetowej Parafii.

9.) W związku z kiermaszem odzieżowym, planowanym na 15 kwietnia br., Koło Pań zwraca się z prośbą o przynoszenie ubrań, które mogą być przydatne w organizacji kiermaszu. Na rzeczy będziemy oczekiwać do końca marca. W imieniu Koła Pań z góry dziękuję za pomoc i współpracę!

10.) Jest obecnie czas składania deklaracji podatkowych w Urzędach Skarbowych oraz przekazywania 1 % na konkretny, wybrany cel. W zeszłym roku na cele diakonijne tą drogą nasza Parafia otrzymała rekordową sumę w wysokości w wysokości 17 975 zł zł.

W tym roku ponownie chciałbym zachęcić do przekazania 1% na rzecz pracy diakonijnej w naszej Parafii.

Żeby 1 % z Państwa podatków trafił do naszej Diakonii parafialnej, należy w swoim formularzu zeznania podatkowego wpisać nr KRS organu prowadzącego, który posiada status organizacji pożytki publicznego. W naszym przypadku to nr KSR 0000260697 Diakonii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce. Zaś w  w rubryce „Informacje uzupełniające” należałoby wpisać słowa: Diakonia Parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie.

Szczegółowe informacje na ten temat są zawarte w specjalnej ulotce, którą można pobrać przy wyjściu z kościoła lub w domu parafialnym.

11.) W punkcie z literaturą przy wyjściu z kościoła nadal są do nabycia Kalendarze Ewangelickie w postaci książkowej oraz przewodnik po czytaniach biblijnych na cały rok 2018Z Biblią na co dzień. Polecam Zborowi także kolejny nr „Zwiastuna Ewangelickiego” oraz inne czasopisma i publikacje książkowe, które znajdują się w punkcie z literaturą przy wyjściu z kościoła.

12.) Zachęcam również do prenumeraty „Zwiastuna Ewangelickiego“ w roku 2018. Osoby chętne mogą zgłosić się kancelartii parafialnej lub bezpośrednio w punkcie z literaturą i uiścić opłatę.

13.) W imieniu Rady Parafialnej bardzo dziękuję wszystkim Osobom, które już uregulowały swoje składki kościelne za miniony oraz bieżący rok!

ks. dr Dariusz Chwastek