Hasło tygodnia: „Ci, których Duch Boży prowadzi, są dziećmi Bożymi(Rz 8, 14).

1.) Najbliższe nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Świętą odbędzie się za tydzień, 14 stycznia, o godz. 10.00. Serdecznie zapraszam.

2.) W poniedziałek 8 stycznia o godz. 17.30 odbędzie się spotkanie członków i sympatyków byłego Stowarzyszenia Polskiej Młodzieży Ewangelickiej (SPME). Zapraszam w imieniu organizatorów.

3.) We wtorek 9 stycznia br. o ustalonych porach odbędą się lekcje religii dla dzieci i młodzieży, w tym dla grupy konfirmacyjnej.

4.) Ponadto, w najbliższy wtorek bezpośrednio po lekcji religii o godz. 18.15 odbędzie się próba chóru parafialnego. Gorąco zapraszam.

5.) W środę 10 stycznia zapraszam do domu parafialnego na wspólne spotkanie Koła Seniorów i Koła Pań. Zebranie rozpocznie się o godz. 16.30.

6.) Ponadto, w najbliższą środę o godz. 18.30 odbędzie się zebranie Rady Parafialnej, na które serdecznie zapraszam członków Rady.

7.) W czwartek 11 stycznia o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie biblijne. Kontynuujemy analizę Objawienia św. Jana (rozważamy szósty rozdział Księgi).

8.) W piątek 12 stycznia o godz. 18.00 w sali parafialnej odbędzie się kolejne spotkanie dla młodzieży szkolnej i studenckiej. Zapraszam gorąco!

9.) W punkcie z literaturą – przy wyjściu z kościoła – do odbioru paczki dla seniorów, a więc dla osób powyżej 75-go roku życia. Ta akcja rokrocznie obejmuje wszystkich seniorów w naszej Parafii, toteż jeśli np. są dzisiaj z nami osoby lub ich rodziny, proszę o odbiór gotowej paczki. Zależy nam na tym, żeby wszystkie paczki mogły się znaleźć w rękach tych, dla których zostały przygotowane.

10.) Ponadto, w punkcie z literaturą przy wyjściu z kościoła do nabycia są nadal Kalendarze Ewangelickie w postaci książkowej oraz przewodnik po czytaniach biblijnych na cały rok 2018Z Biblią na co dzień.

11.) Uwadze Zboru polecam także plan nabożeństw i spotkań parafialnych na styczeń, który jest do pobrania przy wyjściu z kościoła, a także dostępny w wersji elektronicznej na stronie internetowej Parafii.

12.) W poniedziałek 15 stycznia br. o godz. 17.30 w sali parafialnej przy ul. Kredytowej 4 odbędzie się zebranie Warszawskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Ewangelickiego. Gościem spotkania będzie pani dr Ewa Jóźwiak – prezes Synodu Kościoła Ewangelicko-Reformowanego i autorka książki „Sachsowie – Polacy z wyboru”, która przedstawia proces polonizacji na przykładzie czterech pokoleń pastorów w rodzinie Sachsów. Spotkania warszawskiego oddziału PTEw mają charakter otwarty. Zapraszam w imieniu organizatorów.

 

ks. dr Dariusz Chwastek