Zakończenie roku

 Hasło dnia„Miłosierny i łaskawy jest Pan, cierpliwy i pełen dobroci” (Ps 103, 8).

1.) Noworoczne nabożeństwo Słowa Bożego – 1 stycznia 2018 r. – odbędzie się o godz. 16.00.

2.) Podobnie o godz. 16.00 odbędzie się nabożeństwo Słowa Bożego w Święto Epifanii – 6 stycznia 2018 r.

3.) Z kolei za tydzień w niedzielę – 7 stycznia – o godz. 10.00 odbędzie się nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Świętą.

Serdecznie zapraszam na wszystkie nabożeństwa!

4.) We wtorek 2 stycznia br. o ustalonych porach odbędą się lekcje religii dla dzieci i młodzieży, w tym dla grupy konfirmacyjnej.

5.) W czwartek 4 stycznia o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie biblijne. Będziemy kontynuować analizę Objawienia św. Jana (rozważamy szósty rozdział Księgi).

6.) W punkcie z wydawnictwami przy wyjściu z kościoła do odbioru są paczki dla seniorów. Ta akcja rokrocznie obejmuje wszystkich seniorów w naszej Parafii, a więc osoby powyżej 75-go roku życia. Serdecznie dziękuję Kołu Pań i Komisji Diakonijej, które po raz kolejny przygotowały paczki dla wszystkich seniorów.

7.) Ponadto, w punkcie z wydawnictwami do nabycia są również Kalendarze Ewangelickie w postaci książkowej, a także przewodnik po czytaniach biblijnych na cały rok 2018 „Z Biblią na co dzień”.

8.) Uwadze Zboru polecam również grudniowy numer biuletynu parafialnego – „Nasza Parafia”. Informatory są do pobrania przy wyjściu z kościoła, a także dostępne są w wersji elektronicznej na stronie internetowej Parafii.

9.) W pierwszym tygodniu Nowego Roku – w dniach od 5 do 7 stycznia 2018 r. – w Łodzi odbędzie się Zjazd Młodzieży Ewangelickiej Diecezji Warszwskiej. Zachęcam naszą młodzież do uczestnictwa w planowanym wyjeździe grupy parafialnej! Szczegółowe informacje na temat Zjazdu będą dostępne na facebookowej stronie naszej Parafii oraz w kancelarii parafialnej.

10.) Ponieważ przeżywamy ostatnie nabożeństwo w bieżącym roku, co oznacza, że mamy za sobą kolejny etap wspólnej drogi.

Z tego miejsca pragnę podziękować wszystkim osobom, które są zaangażowane w funkcjonowanie naszej Parafii – mam tutaj na myśli wszystkie sfery, które składają się na nasze życie parafialne. Dziękuję również za te inicjatywy, którym poświęciliście, Drodzy, swój czas i siły!

Bardzo gorąco dziękuję za każdy gest dobrej woli, za dobre słowo czy modlitwy – czynię to w imię wartości i dobra wspólnego, jakim jest dla nas wszystkich Parafia ewangelicka.

Na koniec chciałbym również podziękować za wszelkie ofiary pieniężne złożone na rzecz naszej Parafii (za darowizny na cele kultu religijnego), w tym za opłacone składki kościelne. Bardzo dziękuję także za wszystkie kolekty, czyli te ofiary, jakie składamy przy wyjściu z kościoła po nabożeństwie. Za wszelką ofiarność i hojność przyjmijcie, Drodzy, serdeczne Bóg zapłać!

 

ks. dr Dariusz Chwastek