Wigilia i Święta Bożego Narodzenia

 Hasło tygodnia„Lud, który chodzi w ciemności,
ujrzy światło wielkie”
(Iz 9, 1).

„Słowo ciałem się stało i zamieszkało wśród nas,
i ujrzeliśmy chwałę Jego”
(J 1, 14).

1.) Nabożeństwo Słowa Bożego w Wigilię Bożego Narodzenia rozpocznie się o godz. 16.00.  

2.) W Pierwszy Dzień Świąt Bożego Narodzenia (poniedziałek) o godz. 10.00 odbędzie się nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Świętą.

3.) Z kolei w Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia (wtorek) o godz. 10.00 odbędzie się nabożeństwo Słowa Bożego.

4.) Nabożeństwo w ostatni dzień bieżącego roku – niedziela 31 grudnia – rozpocznie się o godz. 10.00. Będzie to nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Świętą.

5.) Natomiast noworoczne nabożeństwo Słowa Bożego – 1 stycznia 2018 r. – odbędzie się o godz. 16.00.

Serdecznie zapraszam na wszystkie nabożeństwa!

6.) W punkcie z wydawnictwami przy wyjściu z kościoła do odbioru są paczki dla seniorów. Ta akcja rokrocznie obejmuje wszystkich seniorów w naszej Parafii, a więc osoby powyżej 75-go roku życia. Serdecznie dziękuję Kołu Pań i Komisji Diakonijej, które po raz kolejny przygotowały paczki dla wszystkich seniorów.

7.) Ponadto, w punkcie z wydawnictwami do nabycia są również Kalendarze Ewangelickie w postaci książkowej, a także przewodnik po czytaniach biblijnych na cały rok 2018 „Z Biblią na co dzień” oraz świąteczny numer „Zwiastuna Ewangelickiego”.

8.) Uwadze Zboru polecam również grudniowy numer biuletynu parafialnego – „Nasza Parafia”. Informatory są do pobrania przy wyjściu z kościoła, a także dostępne są w wersji elektronicznej na stronie internetowej Parafii.

9.) W pierwszym tygodniu Nowego Roku – w dniach od 5 do 7 stycznia 2018 r. – w Łodzi odbędzie się Zjazd Młodzieży Ewangelickiej Diecezji Warszwskiej. Zachęcam naszą młodzież do uczestnictwa w planowanym wyjeździe grupy parafialnej! Szczegółowe informacje na temat Zjazdu będą dostępne na facebookowej stronie naszej Parafii oraz w kancelarii parafialnej.

 

    ks. dr Dariusz Chwastek