Trzecia Niedziela w Adwencie

Hasło tygodniaPrzygotujcie na pustyni drogę Pańską. Oto Wszechmocny, Pan przychodzi w mocy (Iz 40, 3. 10).

1.) Najbliższe nabożeństwo zostanie odprawione w czwartek 21 grudnia o godz. 17.30. Będzie to nabożeństwo Słowa Bożego i odbędzie się w domu parafialnym. Serdecznie zapraszam.  

2.) Na nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Świętą gorąco zapraszam w niedzielę za tydzień, w 4 niedzielę Adwentu, 24 grudnia, o godz. 10.00.

3.) Tego samego dnia, a więc w Wigilię Bożego Narodzenia, o godz. 16.00 rozpocznie się nabożeństwo Słowa Bożego, na które również serdecznie zapraszam.

4.) Z kolei w Pierwszy Dzień Świąt Narodzenia Pańskiego, a więc w poniedziałek 25 grudnia odbędzie się nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Świętą o godz. 10.00. Serdecznie zapraszam.

5.) W imieniu Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Świętej Trójcy w Warszawie zapraszam osoby chętne – bez ograniczeń wiekowych – które chciałyby wspólnie, towarzysko pośpiewać znane utwory patriotyczne, ludowe, biesiadne itp. na spotkanie 18 grudnia br. o godz. 11.00 w sali nr 1 przy ul. Kredytowej 4. Spotkania odbywają się w każdy trzeci poniedziałek miesiąca.

6.) Tego samego dnia i w tym samym miejscu o godz. 17.30 odbędzie się zebranie Warszawskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Ewangelickiego. W ramach spotkania Biskup Kościoła, ks. Jerzy Samiec będzie się dzielić swoimi wrażeniami i refleksjami na temat „Zgromadzenia Ogólnego Światowej Federacji Luterańskiej”, które odbyło się w tym roku w Namibii. Zapraszam w imieniu organizatorów.

7.) We wtorek 19 grudnia br. o ustalonych porach odbędą się lekcje religii jedynie dla grupy konfirmacyjnej.

8.) Natomiast we wtorek 19 grudnia nie odbędzie się próba chóru parafialnego!

9.) W środę 20 grudnia o godz. 16.00. w domu parafialnym odbędzie się adwentowe spotkanie Warszawskiego Koła Macierzy Ziemi Cieszyńskiej. Zapraszam w imieniu organizatorów!

10.) Kontunuujemy diakonijną akcję Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W ramach tej akcji rozprowadzamy świece, które dostępne są w kilku wariantach. Świece dostępne są w punkcie z wydawnictwami przy wyjściu z kościoła oraz w kancelarii parafialnej.

Tegoroczna akcja jest już 18-tą edycją ekumenicznego dzieła realizowanego z myślą o dzieciach, na rzecz których zostanie przeznaczony dochód z rozprowadzania świec. (Oprócz Diakonii naszego Kościoła w akcji biorą również udział Caritas Polska Kościoła rzymskokatolickiego i Dzieło Miłosierdzia ELEOS Kościoła Prawosławnego w Polsce).

W tym roku akcja przebiega pod hasłemMiłosierdzie jest jedno”. Organizatorzy zwracają w ten sposób uwagę na potrzebę miłości oraz mądrego i aktywnego współczucia, które przejawia się w konkretnej pomocy.

11.) W punkcie z wydawnictwami przy wyjściu z kościoła oraz w kancelarii parafialnej do nabycia są również Kalendarze Ewangelickie w postaci książkowej oraz przewodnik po czytaniach biblijnych na cały rok 2018 „Z Biblią na co dzień”.

12.) W kancelarii parafialnej dostępne są także opłatki wigilijne.

13.) Co roku Koło Pań i Komisja Diakonijna naszej Parafii przygotowują paczki dla wszystkich seniorów (a więc dla osób powyżej 75-go roku życia). Zależy nam na tym, by gotowe paczki jeszcze przed Świętami mogły się znaleźć we właściwych  rękach.

Serdecznie dziękuję Kołu Pań i Komisji Diakonijnej za przygotowanie paczek z załączonymi życzeniami świątecznymi dla najstarszej generacji naszej Parafii!

14.) Gorąco dziękuję za wszelkie ofiary pieniężne złożone na rzecz naszej Parafii, w tym za opłacone składki kościelne i za darowizny na cele kultu religijnego. Za Waszą hojność i ofiarnośc przyjmijcie, Drodzy, serdeczne Bóg zapłać!     

15.) W pierwszym tygodniu Nowego Roku – w dniach od 5 do 7 stycznia 2017 r. – w Łodzi odbędzie się Zjazd Młodzieży Ewangelickiej Diecezji Warszwskiej. Zachęcam naszą młodzież do uczestnictwa w planowanym wyjeździe grupy parafialnej! Szczegółowe informacje na temat Zjazdu będą dostępne na facebookowej stronie naszej Parafii oraz w kancelarii parafialnej.

16.) Dzisiaj bezpośrednio po nabożeństwie odbędzie się gwiazdka parafialna dla dzieci i spotkanie z Mikołajem. Gorąco zapraszam do pozostania w kościele!

 

ks. dr Dariusz Chwastek