Hasło tygodnia„My wszyscy musimy stanąć przed sądem Chrystusowym” (2 Kor 5, 10).

 1.) Najbliższe nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Świętą odbędzie się w niedzielę za tydzień – 26 listopada o godz. 10.00. Wypada wtedy ostatnia niedziela w roku kościelnym, a więc tzw. Niedziela Wieczności.

Po nabożeństwie za tydzień Rada Parafialna złoży kwiaty na grobach naszych zmarłych proboszczów na cmentarzu ewangelicko-augsburskim przy ul. Młynarskiej w Warszawie. Osoby zainteresowane serdecznie zapraszam do współudziału.

2.) W poniedziałek 20 listopada o godz. 17.30 w sali parafialnej przy ul. Kredytowej 4 odbędzie się zebranie Warszawskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Ewangelickiego. Prelekcję pt. „Kościoły ewangelickie a kult świętych” wygłosi prof. Karol Karski. Zapraszam w imieniu organizatorów.

3.) We wtorek 21 listopada br. o ustalonych porach odbędą się lekcje religii dla dzieci i młodzieży.

4.) Po lekcjach o godz. 18.15 odbędzie się kolejna próba chóru parafialnego. Gorąco zapraszam chórzystów i chórzystki oraz zachęcam do dołączenia do chóru te osoby, które chciałyby się włączyć w taką aktywną formę działalności parafialnej!

5.) W środę 22 listopada br. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie dla osób zainteresowanych ewangelicyzmem, które chciałbyby lepiej poznać tradycję i duchowość Kościołów wyrosłych z XVI-wiecznej Reformacji. Spotkanie ma charakter otwarty – rozpoczniemy o godz. 18.00. Gorąco zapraszam.

6.) W czwartek 23 listopada o godz. 17.00 odbędzie się kolejne spotkanie biblijne. Kontynuujemy analizę Objawienia św. Jana – rozważamy piąty rozdział Księgi.

7.) W piątek 25 listopada o godz. 18.00 odbędzie się kolejne spotkanie dla młodzieży szkolnej i studenckiej. Zapraszam wszystkich, a więc zarówno osoby, które dotychczas regularnie uczestniczyły w tych spotkaniach, jak również te, które dotąd nie miały okazji uczestniczyć w pracach grupy młodzieżowej.

8.) W niedzielę 19 listopada bezpośrednio po nabożeństwie w sali parafialnej odbędzie się kiermasz odzieżowy, na który w imieniu Koła Pań serdecznie zapraszam.

Kołu Pań i wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowania do kiermaszu gorąco dziękuję!

9.) Uwadze Zboru polecam nowy numer biuletynu parafialnego „Nasza Parafia”. Tym razem jest to podwójny numer – październikowo-listopadowy. Bardzo dziękuję wszystkim autorom za przygotowanie swoich tekstów. Jak zwykle, biuletyn jest do pobrania przy wyjściu z kościoła. Jest także dostępny w wersji elektronicznej na stronie internetowej Parafii.

10.) Uwadze zboru polecam wszelkie publikacje – książki i czasopisma – dostępne w punkcie z literaturą przy wyjściu kościoła po lewej stronie. Mamy na stanie kilka nowości wydawniczych związanych z jubileuszem Reformacji.

11.) Trwa 17. edycja akcji pt. „Prezent pod choinkę”. Jej celem jest przygotowanie przez dzieci, młodzież i osoby dorosłe prezentów dla dzieci zagrożonych ubóstwem w Rumunii, Ukrainie i Białorusi, pochodzących z różnych środowisk i Kościołów. Dotrą do nich lokalne organizacje społeczne i parafie, współpracujące z Centrum Misji i Ewangelizacji.

Od początku akcji towarzyszy jej myśl przewodnia, zaczerpnięta z Pisma Świętego, że „więcej szczęścia jest w dawaniu niż w braniu”.

Szczegółowe wiadomości informujące o całej akcji znajdują się tutaj. Gotowe prezenty można składać w kancelarii parafialnej do niedzieli 24 listopada br.

Jeżeli jednak ktoś spośród nas nie czuje się na siłach, by samodzielnie przygotować paczkę, a chciałby się jakoś przyczynić do powodzenia akcji, w kancelarii parafialnej można składać dowolne datki na ten właśnie cel. Dzięki tym środkom nasza młodzież zakupi odpowiednie rzeczy i przygotuje paczki. Całkowity dochód z dzisiejszej kawiarenki parafialnej młodzież również postanowiła przeznaczyć na akcję „Prezent pod choinkę”.

12.) Dysponujemy wiadomością na temat środków finansowych pochodzących z 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2016. Otóż na działalność diakonijną w naszej Parafii zadeklarowano REKORDOWĄ kwotę w wysokości 17 900 zł. Dla porównania dodam, że w ubiegłym roku tą drogą otrzymaliśmy na cele diakonijne sumę 12.643,90 zł.

Wszystkim osobom, które postanowiły przeznaczyć 1% swojego podatku na wsparcie naszej służby diakonijnej, z serca dziękuję! Dołożymy wszelkich starań, by uczynić z tej hojnej darowizny jak najlepszy użytek – z myślą o osobach potrzebujących!

13.) Gorąco dziękuję również za wszelkie ofiary pieniężne złożone na rzecz naszej Parafii, w tym za opłacone składki kościelne i za darowizny na cele kultu religijnego. Za Waszą hojność przyjmijcie, drodzy, serdeczne Bóg zapłać!

14.) Fundacja Ewangelickie Towarzystwo Oświatowe nadal poszukuje nauczyciela matematyki do prowadzonej przez siebie w Warszawie szkoły podstawowej im. S. B. Lindego. Praca może się odbywać w wymiarze ok. 20 godzin lub 8 godzin (wtedy godziny lekcyjne są rozłożone na dwa dni). Praca odbywa się w młodym kreatywnym gronie. Kontakt jest możliwy przez stronę szkoły www.linde.waw.pl lub poprzez naszą kancelarię parafialną.

15.) W imieniu Rzecznika Prasowego naszego Kościoła chciałbym przekazać prośbę dotyczącą rodziny z Syrii, która poszukuje mieszkania, pracy i wsparcia. Rodzina składa się z trzech dorosłych osób: mamy oraz dwójki dzieci – studentów.

Prośba dotyczy udostępnienia mieszkania na około rok, pomoc w znalezieniu pracy, w nauce języka polskiego i w załatwianiu spraw urzędowych.

Potrzebni są także wolontariusze, którzy zechcieliby spotykać się z nimi i  uczyć ich języka polskiego. Mama jest nauczycielką matematyki, słabo zna angielski i niemiecki. Córka mówi płynnie po angielsku i niemiecku. Pilnie poszukuje pracy, na którą ma pozwolenie w Polsce.

Jeśli ktoś z Państwa gotów byłby włączyć się w pomoc, proszę o kontakt ze mną lub bezpośrednio z Rzecznikiem Prasowym Agnieszką Godfrejów-Tarnogórską. Z góry dziękujemy za wszelką pomoc.

 

ks. dr Dariusz Chwastek