Pierwsza Niedziela w Adwencie

 Hasło tygodniaOto twój Król przychodzi do ciebie, sprawiedliwy on i zwycięski (Za 9, 9).

1.) Najbliższe nabożeństwo w kościele zostanie odprawione w poniedziałek 4 grudnia o godz. 18.00. Będzie to nabożeństwo ekumeniczne Słowa Bożego. Kazanie wygłosi Pani Ewa Jóźwiak – prezes Synodu Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w Polsce.

 2.) Kolejne nabożeństwo Słowa Bożego odbędzie się w domu parafialnym w najbliższy czwartek – 7 grudnia – o godz. 17.30. Serdecznie zapraszam.  

3.) Natomiast najbliższe nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Świętą odbędzie się w niedzielę za tydzień – 10 grudnia – o godz. 10.00. Serdecznie zapraszam.

4.) We wtorek 5 grudnia br. o ustalonych porach odbędą się lekcje religii dla dzieci i młodzieży, w tym dla grupy konfirmacyjnej.

5.) Ponadto, również w najbliższy wtorek bezpośrednio po lekcji religii o godz. 18.15 odbędzie się kolejna próba chóru parafialnego. Gorąco zapraszam.

Bardzo serdecznie dziękuję Chórowi za śpiew podczas dzisiejszego nabożeństwa. Pani Katarzynie Folgart dziękuję za wybór odpowiedniego repertuaru dopasowanego do czasu Adwentu, a chórzystkom i chórzystom za energię i czas poświęconym na wspólne próby.

6.) W środę 6 grudnia o godzinie 16.30 Koło Pań i Koło Seniorów organizują spotkanie adwentowe, na które zapraszają wszystkich Parafian!

7.) W piątek 8 grudnia o godz. 18.00 w sali parafialnej odbędzie się kolejne spotkanie dla młodzieży szkolnej i studenckiej. Zapraszam wszystkie zainteresowane osoby!

8.) Uwadze Zboru polecam zarówno biuletyn parafialny – „Nasza Parafia”, jak i plan nabożeństw i spotkań parafialnych na grudzień, które są do pobrania przy wyjściu z kościoła. Są one także osiągalne w wersji elektronicznej na stronie internetowej Parafii.

9.) Wraz z dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy kolejną edycję diakonijnej akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W ramach tej akcji rozprowadzamy świece, które dostępne są w kilku wariantach. Świece dostępne są w punkcie z wydawnictwami przy wyjściu z kościoła.

Tegoroczna akcja jest już 18-tą edycją ekumenicznego dzieła realizowanego z myślą o dzieciach. Dochód z rozprowadzania świec zostanie przeznaczony na pomoc dzieciom. (Oprócz Diakonii naszego Kościoła w akcji biorą również udział Caritas Polska Kościoła rzymskokatolickiego i Dzieło Miłosierdzia ELEOS Kościoła Prawosławnego w Polsce).

W tym roku akcja przebiega pod hasłemMiłosierdzie jest jedno”. Organizatorzy zwracają w ten sposób uwagę na potrzebę miłości oraz mądrego i aktywnego współczucia, które przejawia się w konkretnej pomocy i działaniu.

10.) W niedzielę 17 grudnia po nabożeństwie będzie mieć miejsce „Gwiazdka parafialna” dla dzieci.

W związku z tym przygotowaliśmy listę na paczki i zwracam się z prośbą o zapisywanie na nią wszystkie dzieci uczęszczające na szkółkę niedzielną, na zajęcia plastyczne, na lekcje religii i naukę konfirmacyjną. Podobnie bierzemy pod uwagę dzieci jeszcze młodsze, zgodnie z Państwa i Dzieci życzeniem. Zapisów można dokonać w kancelarii parafialnej lub drogą elektroniczną, wysyłając na adres naszej kancelarii wiadomość na ten temat. Na zgłoszenia będziemy oczekiwać do niedzieli 10 grudnia br. Koszt jednej paczki wynosi 30 zł.

11.) Dla dzieci i rodziców mamy także zaproszenie z Parafii Św. Trójcy w Warszawie na wspólne pieczenie i zdobienie pierniczków, które odbędzie się w sobotę 9 grudnia w godz. od 11.00 do 13.00 przy ul. Kredytowej 4 (w sali nr 1). Zgłoszeń można dokonywać jeszcze tylko do dzisiaj (3 grudnia) w naszej kancelarii parafialnej lub bezpośrednio u Pani Elżbiety Bytrek.

Warto przynieść ze sobą: fartuchy, podpisane foremki, wałek do wałkowania ciasta, czyste pędzelki, kapcie, pudełko. Można również przynieść już upieczone pierniczki lub ciasto bezglutenowe. Podobnie jak w minionym roku, część pierniczków zostanie przeznaczona do sprzedaży w kościele na cele diakonijne.   

12.) W minioną niedzielę zakończyliśmy akcję charytatywną „Prezent pod choinkę”, którą prowadziliśmy z myślą o dzieciach na Ukrainie, Białorusi i w Rumunii.

Wszystkim osobom, które włączyły się do akcji i przygotowały paczki lub dokonały wpłaty na ten cel – jeszcze raz tą drogą składam serdeczne „Bóg zapłać”! Za zebrane środki nasza młodzież zakupiła i przygotowała 30 paczek. W sumie zebraliśmy 50 prezentów!

13.) Dysponujemy wiadomością na temat środków finansowych pochodzących z 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2016. Otóż na działalność diakonijną w naszej Parafii zadeklarowano REKORDOWĄ kwotę w wysokości 17 900 zł. W ubiegłym roku tą drogą otrzymaliśmy na cele diakonijne sumę 12.643,90 zł.

Wszystkim osobom, które postanowiły przeznaczyć 1% swojego podatku na wsparcie naszej służby diakonijnej, z serca dziękuję! Dołożymy wszelkich starań, by uczynić z tej hojnej darowizny jak najlepszy użytek – z myślą o osobach potrzebujących!

14.) Gorąco dziękuję również za wszelkie ofiary pieniężne złożone na rzecz naszej Parafii, w tym za opłacone składki kościelne i za darowizny na cele kultu religijnego. Za Waszą hojność przyjmijcie, drodzy, serdeczne Bóg zapłać!     

 

ks. dr Dariusz Chwastek