Ostatnia Niedziela Roku Kościelnego – Niedziela Wieczności

 Hasło tygodniaNiechaj biodra wasze będą przepasane i świece zapalone (Łk 12, 35).

1.) Najbliższe nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Świętą odbędzie się w niedzielę za tydzień – 3 grudnia o godz. 10.00. Będzie to już I niedziela w Adwencie.

2.) We wtorek 28 listopada br. o ustalonych porach odbędą się lekcje religii dla dzieci i młodzieży.

3.) Po lekcjach religii o godz. 18.15 odbędzie się kolejna próba chóru parafialnego. Gorąco zapraszam chórzystów i chórzystki oraz zachęcam do dołączenia do chóru te osoby, które chciałyby się włączyć w taką aktywną formę działalności parafialnej!

Korzystając z okazji, chciałbym serdecznie podziękować chórowi za bardzo udany występ podczas uroczystości jubileuszowych zorganizowanych w minioną niedzielę przez Parafię ewangelicką w Żyrardowie. Uroczystości odbyły się w miejscowej Resursie. Dziękuję za czas poświęcony na wspólny wyjazd, a także za poniesienie kosztów podróży do Żyrardowa i z powrotem.

4.) W czwartek 30 listopada o godz. 17.00 odbędzie się kolejne spotkanie biblijne. Kontynuujemy analizę Objawienia św. Jana – rozważamy piąty rozdział Księgi.

5.) W piątek 1 grudnia o godz. 18.00 odbędzie się kolejne spotkanie dla młodzieży szkolnej i studenckiej. Zapraszam wszystkich, a więc zarówno osoby, które dotychczas regularnie uczestniczyły w tych spotkaniach, jak również te, które dotąd nie miały okazji uczestniczyć w pracach grupy młodzieżowej.

6.) Uwadze Zboru polecam aktualny numer biuletynu parafialnego „Nasza Parafia”. Jest dostępny w wersji elektronicznej TUTAJ.

7.) W minioną niedzielę po nabożeństwie odbył się kiermasz odzieżowy. Serdecznie dziękuję Kołu Pań oraz innym osobom, które zaangażowały się w przygotowania do kiermaszu i jego poprowadzenie!

8.) Wraz z dzisiejszą niedzielą kończymy akcję charytatywną „Prezent pod choinkę”, którą prowadziliśmy z myślą o dzieciach na Ukrainie, Białorusi i w Rumunii.

Wszystkim osobom, które włączyły się do akcji i przygotowały paczki lub dokonały wpłaty na ten cel – jeszcze raz tą drogą składam serdeczne „Bóg zapłać”! Za zebrane środki nasza młodzież zakupiła i przygotowała 30 paczek. W sumie zebraliśmy aż 50 prezentów!

9.) Dysponujemy wiadomością na temat środków finansowych pochodzących z 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2016. Otóż na działalność diakonijną w naszej Parafii zadeklarowano REKORDOWĄ kwotę w wysokości 17 900 zł. Dla porównania dodam, że w ubiegłym roku tą drogą otrzymaliśmy na cele diakonijne sumę 12.643,90 zł.

Wszystkim osobom, które postanowiły przeznaczyć 1% swojego podatku na wsparcie naszej służby diakonijnej, z serca dziękuję! Dołożymy wszelkich starań, by uczynić z tej hojnej darowizny jak najlepszy użytek – z myślą o osobach potrzebujących!

10.) Gorąco dziękuję również za wszelkie ofiary pieniężne złożone na rzecz naszej Parafii, w tym za opłacone składki kościelne i za darowizny na cele kultu religijnego. Za Waszą hojność przyjmijcie, drodzy, serdeczne Bóg zapłać!

11.) Fundacja Ewangelickie Towarzystwo Oświatowe nadal poszukuje nauczyciela matematyki do prowadzonej przez siebie w Warszawie szkoły podstawowej im. S. B. Lindego. Praca może się odbywać w wymiarze ok. 20 godzin lub 8 godzin (wtedy godziny lekcyjne są rozłożone na dwa dni). Praca odbywa się w młodym kreatywnym gronie. Kontakt jest możliwy przez stronę szkoły www.linde.waw.pl lub poprzez naszą kancelarię parafialną.

12.) W imieniu Rzecznika Prasowego naszego Kościoła chciałbym przekazać prośbę dotyczącą rodziny z Syrii, która poszukuje mieszkania, pracy i wsparcia. Rodzina składa się z trzech dorosłych osób: mamy oraz dwójki dzieci – studentów.

Prośba dotyczy udostępnienia mieszkania na około rok, pomoc w znalezieniu pracy, w nauce języka polskiego i w załatwianiu spraw urzędowych.

Potrzebni są także wolontariusze, którzy zechcieliby spotykać się z nimi i  uczyć ich języka polskiego. Mama jest nauczycielką matematyki, słabo zna angielski i niemiecki. Córka mówi płynnie po angielsku i niemiecku. Pilnie poszukuje pracy, na którą ma pozwolenie w Polsce.

Jeśli ktoś z Państwa gotów byłby włączyć się w pomoc, proszę o kontakt ze mną lub bezpośrednio z Rzecznikiem Prasowym Agnieszką Godfrejów-Tarnogórską. Z góry dziękujemy za wszelką pomoc.

ks. dr Dariusz Chwastek