15. Niedziela po Trójcy Świętej

Hasło tygodniaZwycięstwo, które zwyciężyło świat, to wiara nasza (1 J 5, 4).

1.) Najbliższe nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Świętą odbędzie się w niedzielę za tydzień – 15 października o godz. 10.00. Serdecznie zapraszam.

2.) W poniedziałek 9 października o godz. 17.30 odbędzie się kolejne spotkanie członków i sympatyków byłego Stowarzyszenia Polskiej Młodzieży Ewangelickiej (SPME). Zapraszam w imieniu organizatorów.

3.) We wtorek 10 października br. o ustalonych porach odbędą się lekcje religii dla dzieci i młodzieży.

4.) Po lekcjach o godz. 18.15 odbędzie się kolejna próba chóru parafialnego. Gorąco zapraszam chórzystów i chórzystki oraz zachęcam do dołączenia do chóru te osoby, które chciałyby się włączyć w taką aktywną formę działalności parafialnej! Jest na to bardzo dobry moment!

5.) W środę 11 października br. o godz. 17.30 odbędzie się zebranie Rady Parafialnej.

6.) W czwartek 12 października o godz. 17.00 odbędzie się kolejne spotkanie biblijne. Będziemy kontynuować analizę Objawienia św. Jana (rozważamy trzeci rozdział Księgi). Gorąco zapraszam.

7.) W piątek 13 października o godz. 18.00 odbędzie się kolejne spotkanie dla młodzieży szkolnej i studenckiej. Zapraszam wszystkich, a więc zarówno osoby, które dotychczas regularnie uczestniczyły w tych spotkaniach, jak również te, które dotąd nie miały okazji uczestniczyć w pracach grupy młodzieżowej.

8.) W niedzielę za tydzień 15 października po nabożeństwie odbędzie się próba chóru młodzieżowego. Zaproszenie kieruję do młodzieży licealnej i studenckiej.

9.) W minioną środę 4 października br. o godz. 17.00 w kościele odbyła się nasza parafialna uroczystość upamiętniająca 500 lat Reformacji, na zakończenie której została odsłonięta „Brama Jubileuszowa” – przy wjeździe na teren Parafii.

Z serca dziękuję wszystkim osobom, które poświęciły swój czas i energię angażując się w przygotowania do tej uroczystości zarówno tutaj w kościele, jak i na zewnątrz – przy obiekcie, który odsłanialiśmy, a także w domu parafialnym, gdzie odbywał się poczęstunek!

Z tego miejsca jeszcze raz gorąco dziękuję tym licznym osobom – Parafianom i Sympatykom naszej Parafii – które wcześniej zainteresowały się naszym projektem i wsparły go finansowo! Bez Waszego wsparcia nie powiodłaby się jego realizacja!

Przy wyjściu z kościoła znajduje się do pobrania broszura, którą przygotowaliśmy z myślą o naszej „Bramie Jubileuszowej”. Polecam ją uwadze osób, które nie miały okazji wziąć udziału w środowej uroczystości.

10.) Na prośbę Zarządu Ekumenicznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku (EUTW) pod patronatem Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie przekazuję zaproszenie na inaugurację roku akademickiego 2017/2018, która odbędzie się 10 października 2017 r. o godzinie 14.00 w Parafii Ewangelicko-Metodystycznej przy Pl. Zbawiciela 6 w Warszawie.

         Z kolei spotkanie informacyjne odbędzie się po inauguracji 13 października  2017 r. o godz. 12.00 w sali nr 1 przy ul. Kredytowej 4. Na tym spotkaniu wszyscy zainteresowani uzyskają wyczerpujące informacje od Zarządu EUTW i wolontariuszy zajmujących się daną problematyką działalności EUTW.

11.) W imieniu Towarzystwa Biblijnego w Polsce serdecznie zapraszam na uroczyste otwarcie wystawy pt. „BIBLIA, CHRZEŚCIJAŃSTWO, REFORMACJA – wczoraj i dziś”, które będzie mieć miejsce w sobotę 14 października 2017 r. o godz. 12.30 w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie przy ul. Kredytowej 1/hol II piętra.

12.) Stowarzyszenie Nasze Łomianki tradycyjnie przed Świętem Zmarłych porządkuje nieczynny ewangelicki cmentarz w Dziekanowie Leśnym.

W tym roku akcja porządkowa odbędzie się w sobotę 14 października w godzinach 10.00-12.30. Zapraszamy młodzież i osoby dorosłe! Przede wszystkim usuwane będą liście – warto mieć ze sobą rękawice oraz grabie.

Osoby, które chciałyby wziąć udział w akcji proszę o kontakt z Panem Pawłem Niemczykiem lub jego synem – Filipem. Parafia zorganizuje transport samochodowy. Zbiórkę zaplanowaliśmy na godz. 9.15 w Parafii.

13.) Fundacja Ewangelickie Towarzystwo Oświatowe nadal poszukuje nauczyciela matematyki do prowadzonej przez siebie w Warszawie szkoły podstawowej im. S. B. Lindego. Praca może się odbywać w wymiarze ok. 20 godzin lub 8 godzin (wtedy godziny lekcyjne są rozłożone na dwa dni). Praca odbywa się w młodym kreatywnym gronie. Kontakt jest możliwy przez stronę szkoły www.linde.waw.pl lub poprzez naszą kancelarię parafialną.

14.) W imieniu Rzecznika Prasowego naszego Kościoła chciałbym przekazać prośbę dotyczącą rodziny z Syrii, która poszukuje mieszkania, pracy i wsparcia. Rodzina składa się z trzech dorosłych osób: mamy oraz dwójki dzieci – studentów.

Prośba dotyczy udostępnienia mieszkania na około rok, pomoc w znalezieniu pracy, w nauce języka polskiego i w załatwianiu spraw urzędowych.

Potrzebni są także wolontariusze, którzy zechcieliby spotykać się z nimi i  uczyć ich języka polskiego. Mama jest nauczycielką matematyki, słabo zna angielski i niemiecki. Córka mówi płynnie po angielsku i niemiecku. Pilnie poszukuje pracy, na którą ma pozwolenie w Polsce.

Jeśli ktoś z Państwa gotów byłby włączyć się w pomoc, proszę o kontakt ze mną lub bezpośrednio z Rzecznikiem Prasowym Agnieszką Godfrejów-Tarnogórską. Z góry dziękujemy za wszelką pomoc.

 

ks. dr Dariusz Chwastek