19. Niedziela po Trójcy Świętej

Hasło tygodniaUzdrów  mnie, Panie, a będę uzdrowiony, wybaw mnie, a będę wybawiony (Jr 17, 14). 

1.) Najbliższe nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Świętą odbędzie się w niedzielę za tydzień – 29 października o godz. 10.00. Serdecznie zapraszam.

2.) W najbliższy weekend w Warszawie odbywać się będą centralne obchody 500 lat Reformacji. W imieniu Biskupa Kościoła przekazuję zaproszenie na centralne nabożeństwo reformacyjne, które rozpocznie się o godz. 10.30 w kościele Św. Trójcy przy pl. Małachowskiego 1 w Warszawie. Kazanie wygłosi ks. Munib Younan, biskup Kościoła Ewangelicko-Luterańskiego w Jordanii i Ziemi Świętej. 

Szczegółowe informacje dotyczące centralnych obchodów jubileuszu Reformacji znaleźć można TUTAJ.

Uwadze Zboru polecam także nasz parafialny program obchodów Reformacji, który będzie realizowany nieprzerwanie w sobotę 28 października w godz. od. 10.00 do 18.30. W godz. od 11.00 do 14.00 będą trwać warsztaty plastyczne dla dzieci. 

Szczegółowy program jest dostępny TUTAJ.   

3.) We wtorek 24 października br. o ustalonych porach odbędą się lekcje religii dla dzieci i młodzieży.

4.) Po lekcjach o godz. 18.15 odbędzie się kolejna próba chóru parafialnego, na którą serdecznie zapraszam chórzystki i chórzystów!

5.) W środę 25 października br. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie dla osób zainteresowanych ewangelicyzmem, które chciałyby lepiej poznać tradycję i duchowość Kościołów wyrosłych z XVI-wiecznej Reformacji. Spotkanie ma charakter otwarty. Gorąco zapraszam.

6.) W czwartek 26 października o godz. 17.00 odbędzie się kolejne spotkanie biblijne. Kontynuujemy analizę Objawienia św. Jana (nadal rozważamy trzeci rozdział Księgi).

7.) W piątek 27 października o godz. 18.00 odbędzie się kolejne spotkanie dla młodzieży szkolnej i studenckiej. Zapraszam wszystkich, a więc zarówno osoby, które dotychczas regularnie uczestniczyły w tych spotkaniach, jak również te, które dotąd nie miały okazji uczestniczyć w pracach grupy młodzieżowej.

8.) W Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Dobrej 56/66 (w sali nr 315, III poziom) jest czynna wystawa druków reformacyjnych. Wystawa będzie dostępna aż do zakończenia weekendu reformacyjnego. Więcej informacji o wystawie można znaleźć TUTAJ

9.) Z kolei w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie przy ul. Kredytowej 1/hol (II piętro) nadal jest czynna wystawa pt. „BIBLIA, CHRZEŚCIJAŃSTWO, REFORMACJA – wczoraj i dziś”. Wystawa powstała z inicjatywy Towarzystwa Biblijnego w Polsce i będzie czynna do przyszłej niedzieli (do 29 października) w godzinach otwarcia Muzeum.

10.) Rozpoczęła się kolejna – 17-ta już – edycja akcji pt. „Prezent pod choinkę”. Jej celem jest przygotowanie przez dzieci, młodzież i osoby dorosłe prezentów dla dzieci zagrożonych ubóstwem w Rumunii, Ukrainie i Białorusi, pochodzących z różnych środowisk i Kościołów.

Dotrą do nich lokalne organizacje społeczne i parafie, współpracujące z Centrum Misji i Ewangelizacji.

Od początku akcji towarzyszy jej myśl przewodnia, zaczerpnięta z Pisma Świętego, że „więcej szczęścia jest w dawaniu niż w braniu”.

Gotowe prezenty można składać w kancelarii parafialnej do niedzieli 21 listopada br.

Jeżeli jednak ktoś spośród nas nie czuje się na siłach, by samodzielnie przygotować paczkę, a chciałby się jakoś przyczynić do powodzenia akcji, w kancelarii parafialnej można składać dowolne datki na ten właśnie cel. Dzięki tym środkom nasza młodzież zakupi odpowiednie rzeczy i przygotuje paczki. Całkowity dochód z dzisiejszej kawiarenki parafialnej młodzież również postanowiła przeznaczyć na akcję „Prezent pod choinkę”.

11.) Zachęcam do udziału w dorocznej kweście na cmentarzu ewangelicko-augsburskim przy ul. Młynarskiej w Warszawie. W tym roku kwesta odbywać się będzie od 30 października (poniedziałek) do 2 listopada (czwartek). Osoby chętne do udziału w kweście proszę o kontakt z kancelariami parafialnymi: przy ul. Młynarskiej lub przy ul. Kredytowej.

12.) Fundacja Ewangelickie Towarzystwo Oświatowe nadal poszukuje nauczyciela matematyki do prowadzonej przez siebie w Warszawie szkoły podstawowej im. S. B. Lindego. Praca może się odbywać w wymiarze ok. 20 godzin lub 8 godzin (wtedy godziny lekcyjne są rozłożone na dwa dni). Praca odbywa się w młodym kreatywnym gronie. Kontakt jest możliwy przez stronę szkoły www.linde.waw.pl lub poprzez naszą kancelarię parafialną.

13.) W imieniu Rzecznika Prasowego naszego Kościoła chciałbym przekazać prośbę dotyczącą rodziny z Syrii, która poszukuje mieszkania, pracy i wsparcia. Rodzina składa się z trzech dorosłych osób: mamy oraz dwójki dzieci – studentów.

Prośba dotyczy udostępnienia mieszkania na około rok, pomoc w znalezieniu pracy, w nauce języka polskiego i w załatwianiu spraw urzędowych.

Potrzebni są także wolontariusze, którzy zechcieliby spotykać się z nimi i  uczyć ich języka polskiego. Mama jest nauczycielką matematyki, słabo zna angielski i niemiecki. Córka mówi płynnie po angielsku i niemiecku. Pilnie poszukuje pracy, na którą ma pozwolenie w Polsce.

Jeśli ktoś z Państwa gotów byłby włączyć się w pomoc, proszę o kontakt ze mną lub bezpośrednio z Rzecznikiem Prasowym Agnieszką Godfrejów-Tarnogórską. Z góry dziękujemy za wszelką pomoc.

14.) Uwadze zboru polecam także wszelkie publikacje – książki i czasopisma – dostępne w punkcie z literaturą przy wejściu do kościoła (po prawej stronie).

 

ks. dr Dariusz Chwastek