Dziękczynne Święto Żniw 

Hasło tygodniaOczy wszystkich w Tobie nadzieję mają, a Ty im dajesz pokarm ich we właściwym czasie (Ps 145, 15).

1.) Najbliższe nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Świętą odbędzie się w niedzielę za tydzień – 8 października o godz. 10.00. Serdecznie zapraszam.

2.) W poniedziałek 2 października o godz. 18.00 w kościele ewangelicko-reformowanym przy Al. Solidarności 76 odbędzie się nabożeństwo ekumeniczne.

3.) We wtorek 3 października września br. o ustalonych porach odbędą się lekcje religii dla dzieci i młodzieży.

4.) W środę 4 padziernika br. o godz. 17.00 w naszym kościele odbędzie się uroczystość upamiętniająca 500 lat Reformacji, na zakończenie której zostanie odsłonięta „Brama Jubileuszowa” wybudowana przy wjeździe do Parafii. W ten sposób zwieńczony zostanie wielomiesięczny proces tworzenia tego monumentu. Serdecznie  zapraszam! 

Tą drogą jeszcze raz gorąco dziękuję tym osobom – Parafianom i Sympatykom naszej Parafii – które zainteresowały się naszym projektem i postanowiły go wesprzeć finansowo!

Gdyby ktoś jeszcze chciał dołożyć swoją cegiełkę do naszego przedsięwzięcia, można to uczynić za pośrednictwem kancelarii parafialnej lub poprzez wpłatę na konto naszej Parafii (51 1020 1068 0000 1802 0000 0315). W tytule wpłaty prosimy wpisać słowo „BRAMA”.

5.) W czwartek 6 padziernika w drodze wyjątku nie odbędzie się spotkanie biblijne! Podczas kolejnego spotkania zaplanowanego na 12 października będziemy kontynuować analizę Objawienia św. Jana (rozważamy trzeci rozdział Księgi).

6.) W piątek 7 października o godz. 18.00 odbędzie się kolejne spotkanie dla młodzieży szkolnej i studenckiej. Zapraszam wszystkich, a więc zarówno osoby, które dotychczas regularnie uczestniczyły w tych spotkaniach, jak również te, które dotąd nie miały okazji uczestniczyć w pracach grupy młodzieżowej.

7.) Uwadze Zboru polecam plan nabożeństw i spotkań w październiku. Jak zwykle, plan jest do pobrania przy wyjściu z kościoła oraz dostępny jest na stronie internetowej Parafii.

8.) Podobnie polecam bieżący numer biuletynu parafialnego „Nasza Parafia”, którego tematyka nawiązuje do zbliżającego się jubileuszu 500 lat Reformacji. Jak zwykle, biuletyn jest do pobrania przy wyjściu z kościoła. Dostępny jest także w wersji elektronicznej na stronie internetowej Parafii.

9.) Bardzo serdecznie dziękuję Paniom Annie Dutce i Mirosławie Garczarek oraz członkom ich rodzin za piękne przygotowanie ołtarza na dzisiejsze nabożeństwo!

Dziękuję również Panu Pawłowi Folgartowi za zaopatrzenie nas w odpowiednią ilość chlebków, które zostaną rozdane przez dzieci wszystkim uczestnikom nabożeństwa!

10.) W sobotę 30 września z inicjatywy Pana Pawła Niemczyka (prezesa Rady parafialnej) odbył się czyn parafialny, podczas którego przygotowywano obejście parafialne pod kątem dzisiejszego nabożeństwa oraz uroczystości zaplanowanej na środę 4 października, podczas której zostanie odsłonięta „Brama Jubileuszowa”.

Z serca dziękuję wszystkim osobom, które poświęciły swój czas i energię na wspólną pracę na rzecz naszej Parafii.

Mam na myśli również zaangażowanie Koła Pań, które na potrzeby kiermaszu jesiennego przygotowało przetwory i wypieki oraz tradycyjne leczo! Odbywać się też będzie wyprzedaż garażowa. A zatem jak zwykle w trakcie Dziękczynnego Święta Żniw zapraszam do udziału w pikniku parafialnym – mam nadzieję, że każda osoba znajdzie dla siebie coś odpowiedniego.

11.) Fundacja Ewangelickie Towarzystwo Oświatowe nadal poszukuje nauczyciela matematyki do prowadzonej przez siebie w Warszawie szkoły podstawowej im. S. B. Lindego. Praca może się odbywać w wymiarze ok. 20 godzin lub 8 godzin (wtedy godziny lekcyjne są rozłożone na dwa dni). Praca odbywa się w młodym kreatywnym gronie. Kontakt jest możliwy przez stronę szkoły www.linde.waw.pl lub poprzez naszą kancelarię parafialną.

12.) W imieniu Rzecznika Prasowego naszego Kościoła chciałbym przekazać prośbę dotyczącą rodziny z Syrii, która poszukuje mieszkania, pracy i wsparcia. Rodzina składa się z trzech dorosłych osób: mamy oraz dwójki dzieci – studentów.

Prośba dotyczy udostępnienia mieszkania na około rok, pomoc w znalezieniu pracy, w nauce języka polskiego i w załatwianiu spraw urzędowych.

Potrzebni są także wolontariusze, którzy zechcieliby spotykać się z nimi i  uczyć ich języka polskiego. Mama jest nauczycielką matematyki, słabo zna angielski i niemiecki. Córka mówi płynnie po angielsku i niemiecku. Pilnie poszukuje pracy, na którą ma pozwolenie w Polsce.

Jeśli ktoś z Państwa gotów byłby włączyć się w pomoc, proszę o kontakt ze mną lub bezpośrednio z Rzecznikiem Prasowym Agnieszką Godfrejów-Tarnogórską. Z góry dziękujemy za wszelką pomoc.

13.) Na prośbę Zarządu Ekumenicznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku (EUTW) pod patronatem Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie przekazuję zaproszenie na inaugurację roku akademickiego 2017/2018, która odbędzie się 10 października 2017 r. o godzinie 14.00 w Parafii Ewangelicko-Metodystycznej przy Pl. Zbawiciela 6 w Warszawie.

            Z kolei spotkanie informacyjne odbędzie się po inauguracji, 13 października  2017 r. o godz. 12.00 w sali nr 1 przy ul. Kredytowej 4. Na tym spotkaniu wszyscy zainteresowani uzyskają wyczerpujące informacje od Zarządu EUTW i wolontariuszy zajmujących się daną problematyką działalności EUTW.

14.) Na prośbę ks. Zbigniewa Kamińskiego – proboszcza Parafii Ewangelicko-Metodystycznej Parafii w Warszawie – przekazuję smutną wiadomość, że w minioną niedzielę w wieku 93 lat zmarł ks. superintendent Adam Kuczma, były zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego i długoletni dyrektor Szkoły Języka Angielskiego Metodystów, a w latach 1986-1989 prezes Polskiej Rady Ekumenicznej. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się 2 października w kościele ewangelicko-reformowanym, a po nabożeństwie żałobnym urna z procami Zmarłego zostanie złożona w grobie rodzinnym na Cmentarzu Ewangelicko-Augsburskim przy ul. Młynarskiej.

Dla osób, które nie dysponują własnym środkiem lokomocji przy kościele będzie dostępny autokar, którym będzie można dotrzeć na cmentarz.

 

ks. dr Dariusz Chwastek