12. Niedziela po Trójcy Świętej

 Hasło tygodnia„Trzciny nadłamanej nie dołamie ani knota gasnącego nie dogasi” (Iz 42, 3)

 1.) Najbliższe nabożeństwo odbędzie się w poniedziałek 4 września o godz. 18.00. Będzie to nabożeństwo ekumeniczne, podczas którego Słowem Bożym służyć będzie ks. Superintendent Andrzej Malicki – zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego w Polsce. Serdecznie zapraszam.     

2.) Z kolei nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Świętą odbędzie się za tydzień – 10 września o godz. 10.00. Gorąco zapraszam.

3.) Uwadze Zboru polecam plan nabożeństw i spotkań we wrześniu. Jak zwykle, plan jest do pobrania przy wyjściu z kościoła oraz dostępny jest na stronie internetowej Parafii.

4.) W środę 6 września br. w domu parafialnym o godz. 16.30 odbędzie się wspólne spotkanie Koła Seniorów i Koła Pań. W trakcie spotkania  Pan Tadeusz Świątek (historyk) zaprezentuje temat pt. „Pasażerka Titanika – postać Natalii Gralow”. Spotkanie ma charakter otwarty – zapraszam wszystkie zainteresowane osoby!

5.) W związku z rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym w niedzielę za tydzień – 10 września – bezpośrednio po nabożeństwie w kościele odbędzie się spotkanie z rodzicami dotyczące organizacji lekcji religii dla dzieci i młodzieży, którzy będę uczęszczać do Międzyszkolnego Punktu Katechetycznego działającego przy naszej Parafii.

6.) Trwają prace budowlane przy wjeździe na teren naszej Parafii. Ważną częścią składową projektu jest instalacja tzw. „Bramy Jubileuszowej”, która nawiązuje do jubileuszu 500-lecia Reformacji. W związku z tym rozprowadzamy pamiątkowe cegiełki – szklane i drukowane – oraz zakładki do książek z prośbą o wsparcie tej inicjatywy. Proponowane nominały cegiełek to 20, 50 i 100 złotych. Jednak dla osób chcących wesprzeć nas większą sumą jest do dyspozycji specjalna „złota” edycja.

Cegiełki dostępne są w kancelarii parafialnej. Można również dokonywać wpłat na konto Parafii (51 1020 1068 0000 1802 0000 0315). W tytule wpłaty prosimy wpisać słowo „BRAMA”.

Tą drogą po raz kolejny gorąco dziękuję tym osobom – Parafianom i Sympatykom naszej Parafii – które zainteresowały się naszym projektem i postanowiły go wesprzeć finansowo!

 

ks. dr Dariusz Chwastek