15. Niedziela po Trójcy Świętej

Hasło tygodniaWszelką troskę swoją złóżcie na Niego, gdyż On ma o was staranie (1 P 5, 7).

1.) Najbliższe nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Świętą odbędzie się za tydzień – 1 padziernika o godz. 10.00. Będzie to Dziękczynne Święto Żniw. Gorąco zapraszam.

2.) We wtorek 26 września br. o ustalonych porach odbędą się lekcje religii dla dzieci i młodzieży.  Po lekcjach o godz. 18.15 odbędzie się kolejna próba chóru parafialnego. Gorąco zapraszam chórzystów i chórzystki oraz zachęcam do dołączenia do chóru te osoby, które chciałyby się włączyć w taką aktywną formę działalności parafialnej! Jest na to bardzo dobry moment!

3.) W środę 27 września br. w domu parafialnym o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie dla osób zainteresowanych ewangelicyzmem. Naszym gościem będzie Pan Tadeusz Świątek, który omówi przemiany kulturowe w Warszawie, jakie następowały za sprawą ewangelików. W ten sposób kontynuujemy cykl naszych comiesięcznych spotkań.  

4.) W czwartek 28 września o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie biblijne. Kontynuujemy analizę Objawienia św. Jana (rozważamy ostatnią część II rozdziału). Gorąco zapraszam!

5.) W piątek 29 września o godz. 18.00 odbędzie się kolejne spotkanie dla młodzieży szkolnej i studenckiej. Zapraszam wszystkich, a więc zarówno osoby, które dotychczas regularnie uczestniczyły w tych spotkaniach, jak również te, które dotąd nie miały okazji uczestniczyć w pracach grupy młodzieżowej. Zapraszam gorąco!

6.) Uwadze Zboru polecam wrześniowy numer biuletynu parafialnego „Nasza Parafia”. Gorąco dziękuję wszystkim autorkom i autorom za przygotowanie swoich tekstów, a naszej młodzieży dziękuję za złożenie wydruków w całość. Jak zwykle, biuletyn jest do pobrania przy wyjściu z kościoła. Jest także dostępny w wersji elektronicznej na stronie internetowej Parafii.

7.) Wczoraj grupa kilku Panów – Piotr Stolarski, Michał Cuch, Paweł Jung, Paweł Niemczyk – wraz z naszymi kościelnymi prowadziła prace modernizacyjne i porządkowe na terenie sąsiadującym z nowo wykonanym utwardzeniem terenu.

Z kolei w miniony wtorek Pani Anna Rybińska zajmowała się nasadzeniami roślin ozdobnych wzdłuż nowego chodnika. Z tego miejsca gorąco dziękuję za Wasze zaangażowanie i wykonaną pracę na rzecz naszej Parafii.

8.) Z inicjatywy prezesa Rady parafialnej, Pana Pawła Niemczyka, w sobotę za tydzień (30 września) odbędzie się czyn parafialny, podczas którego będziemy chcieli przygotować obejście parafialne do uroczystości zaplanowanej na 4 października o godz. 17.00. Pragniemy wtedy odsłonić „Bramę Jubileuszową” upamiętniającą 500 lat Reformacji.

9.) Fundacja Ewangelickie Towarzystwo Oświatowe poszukuje nauczyciela matematyki do prowadzonej przez siebie w Warszawie szkoły podstawowej im. S. B. Lindego. Praca może się odbywać w wymiarze ok. 20 godzin lub 8 godzin (wtedy godziny lekcyjne są rozłożone na dwa dni). Praca odbywa się w młodym kreatywnym gronie. Kontakt jest możliwy przez stronę szkoły www.linde.waw.pl lub poprzez kancelarię parafialną.

10.) Trwają ostatnie prace wykończeniowe przy wjeździe na teren naszej Parafii. Ważną częścią składową projektu jest instalacja tzw. „Bramy Jubileuszowej”, która nawiązuje do jubileuszu 500-lecia Reformacji. Nadal rozprowadzamy pamiątkowe cegiełki – szklane i drukowane – oraz zakładki do książek z prośbą o wsparcie tej inicjatywy. Proponowane nominały cegiełek to 20, 50 i 100 złotych. Jednak dla osób chcących wesprzeć nas większą sumą jest do dyspozycji specjalna „złota” edycja.

Cegiełki dostępne są w kancelarii parafialnej. Można również dokonywać wpłat na konto Parafii (51 1020 1068 0000 1802 0000 0315). W tytule wpłaty prosimy wpisać słowo „BRAMA”.

Tą drogą po raz kolejny gorąco dziękuję tym osobom – Parafianom i Sympatykom naszej Parafii – które zainteresowały się naszym projektem i postanowiły go wesprzeć finansowo!

 

ks. dr Dariusz Chwastek