14. Niedziela po Trójcy Świętej

Hasło tygodnia„Błogosław, duszo moja, Panu i nie zapominaj wszystkich dobrodziejstw jego!” (Ps 103, 2).

1.) Najbliższe nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Świętą odbędzie się za tydzień – 24 września o godz. 10.00. Gorąco zapraszam.

2.) W imieniu Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Świętej Trójcy w Warszawie zapraszam osoby chętne – bez ograniczeń wiekowych – które chciałyby wspólnie, towarzysko pośpiewać znane utwory patriotyczne, ludowe, biesiadne itp. Spotkanie inauguracyjne odbędzie się w poniedziałek 18 września o godz. 11.00 w sali nr 1 przy ul. Kredytowej 4. Kolejne spotkania odbywać się będą w każdy trzeci poniedziałek miesiąca.

3.) We wtorek 19 września br. o ustalonych porach odbędą się lekcje religii dla dzieci i młodzieży. Po lekcjach o godz. 18.15 odbędzie się kolejna próba chóru parafialnego. Gorąco zapraszam chórzystów i chórzystki oraz zachęcam te osoby, które chciałyby się włączyć w taką aktywną formę działalności parafialnej! Jest na to bardzo dobry moment!

4.) W środę 20 września br. w domu parafialnym o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie Koła Macierzy Ziemi Cieszyńskiej. Zapraszam w imieniu organizatorów.

5.) W czwartek 21 września o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie biblijne. Po przerwie wakacyjne kontynuujemy analizę Objawienia św. Jana (rozważamy drugi rozdział Księgi). Gorąco zapraszam!

6.) W piątek 22 września o godz. 18.00 odbędzie się kolejne spotkanie dla młodzieży szkolnej i studenckiej. Zapraszam wszystkich, a więc zarówno osoby, które dotychczas regularnie uczestniczyły w tych spotkaniach, jak również te, które dotąd nie miały okazji uczestniczyć w pracach grupy młodzieżowej. Zapraszam gorąco!

7.) W dniach od 23 do 28 października 2017 r. w Krzyżowej na Dolnym Śląsku odbędzie się wymiana młodzieży z Polski i Niemiec w wieku od 15 do 20 lat. Grupy liczą po 15 osób. Z polskiej strony uczestniczyć będą dwie grupy jedna z Krakowa (z Fundacji im. ks. Siemaszki), a druga z naszej Parafii. Młodzież chętną do udziału w wyjeździe proszę o kontakt z Panią Martą Zachraj po nabożeństwie lub drogą mailową.

Kosz uczestnictwa wynosi 50 zł tytułem wpisowego. Przejazd opłacany jest z projektu tak jak zakwaterowanie i wyżywienie. Gorąco zapraszam.

8.) Fundacja Ewangelickie Towarzystwo Oświatowe poszukuje nauczyciela matematyki do prowadzonej przez siebie w Warszawie szkoły podstawowej im. S. B. Lindego. Praca może się odbywać w wymiarze ok. 20 godzin lub 8 godzin (wtedy godziny lekcyjne są rozłożone na dwa dni). Praca odbywa się w młodym kreatywnym gronie. Kontakt jest możliwy przez stronę szkoły www.linde.waw.pl lub poprzez kancelarię parafialną.

9.) Trwają prace budowlane przy wjeździe na teren naszej Parafii. Ważną częścią składową projektu jest instalacja tzw. „Bramy Jubileuszowej”, która nawiązuje do jubileuszu 500-lecia Reformacji. W związku z tym rozprowadzamy pamiątkowe cegiełki – szklane i drukowane – oraz zakładki do książek z prośbą o wsparcie tej inicjatywy. Proponowane nominały cegiełek to 20, 50 i 100 złotych. Jednak dla osób chcących wesprzeć nas większą sumą jest do dyspozycji specjalna „złota” edycja.

Cegiełki dostępne są w kancelarii parafialnej. Można również dokonywać wpłat na konto Parafii (51 1020 1068 0000 1802 0000 0315). W tytule wpłaty prosimy wpisać słowo „BRAMA”.

Tą drogą po raz kolejny gorąco dziękuję tym osobom – Parafianom i Sympatykom naszej Parafii – które zainteresowały się naszym projektem i postanowiły go wesprzeć finansowo!

 

ks. dr Dariusz Chwastek