13. Niedziela po Trójcy Świętej

Hasło tygodnia„Zaprawdę powiadam wam, cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych moich braci, mnie uczyniliście” (Mt 25, 40).

1.) Najbliższe nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Świętą odbędzie się za tydzień – 17 września o godz. 10.00. Gorąco zapraszam.

2.) W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego dzisiaj bezpośrednio po nabożeństwie w kościele odbędzie się spotkanie dotyczące organizacji lekcji religii dla dzieci i młodzieży, którzy będę uczęszczać do naszego Międzyszkolnego Punktu Katechetycznego. W imieniu Pani Katarzyny Folgart i moim własnym na spotkanie zapraszam zarówno dzieci i młodzież, jak i rodziców.

3.) W poniedziałek 11 czerwca o godz. 17.30 odbędzie się kolejne spotkanie członków i sympatyków byłego Stowarzyszenia Polskiej Młodzieży Ewangelickiej (SPME). Zapraszam w imieniu organizatorów.

4.) We wtorek 12 września br. o godz. 18.15 odbędzie się pierwsza po przerwie wakacyjnej próba chóru parafialnego. Gorąco zapraszam chórzystów i chórzystki oraz zachęcam do dołączenia do chóru te osoby, które chciałyby się włączyć w taką aktywną formę działalności parafialnej! Jest na to bardzo dobry moment!

5.) W środę 13 września br. w domu parafialnym o godz. 17.30 odbędzie się zebranie Rady Parafialnej.

6.) W czwartek 14 września w drodze wyjątku nie odbędzie się planowane spotkanie biblijne. Najbliższe spotkanie biblijne odbędzie się 21 września o godz. 17.00. Serdecznie zapraszam.

7.) W piątek 14 września br. o godz. 18.00 odbędzie się kolejne spotkanie dla młodzieży szkolnej i studenckiej. Zapraszam gorąco wszystkich, a więc zarówno osoby, które dotychczas regularnie uczestniczyły w tych spotkaniach, jak również te, które dotąd nie miały okazji uczestniczyć w pracach grupy młodzieżowej!

8.) W dniach od 23 do 28 października 2017 r. w Krzyżowej na Dolnym Śląsku odbędzie się wymiana młodzieży w wieku 15-20 lat z Polski i Niemiec. Grupy będą liczyć po 15 osób. Z polskiej strony uczestniczyć będą dwie grupy: jedna z Krakowa (z Fundacji im. ks. Siemaszki), a druga z naszej Parafii. Młodzież chętną do udziału w wyjeździe proszę o kontakt z Panią Martą Zachraj po nabożeństwie lub drogą mailową najpóźniej do 15 września br.

Kosz uczestnictwa wynosi 50 zł tytułem wpisowego. Przejazd opłacany jest z projektu tak jak zakwaterowanie i wyżywienie. Gorąco zapraszam!

9.) Trwają prace budowlane przy wjeździe na teren naszej Parafii. Ważną częścią składową projektu jest instalacja tzw. „Bramy Jubileuszowej”, która nawiązuje do jubileuszu 500-lecia Reformacji. W związku z tym rozprowadzamy pamiątkowe cegiełki – szklane i drukowane – oraz zakładki do książek z prośbą o wsparcie tej inicjatywy. Proponowane nominały cegiełek to 20, 50 i 100 złotych. Jednak dla osób chcących wesprzeć nas większą sumą jest do dyspozycji specjalna „złota” edycja.

Cegiełki dostępne są w kancelarii parafialnej. Można również dokonywać wpłat na konto Parafii (51 1020 1068 0000 1802 0000 0315). W tytule wpłaty prosimy wpisać słowo „BRAMA”.

Tą drogą po raz kolejny gorąco dziękuję tym osobom – Parafianom i Sympatykom naszej Parafii – które zainteresowały się naszym projektem i postanowiły go wesprzeć finansowo!

10.) Chciałbym także przekazać zaproszenie z Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Świętej Trójcy do wspólnego śpiewania. Zaproszenie jest skierowane do wszystkich chętnych osób – bez ograniczeń wiekowych – które chciałyby wspólnie, towarzysko pośpiewać znane utwory patriotyczne, ludowe, biesiadne itp. Spotkanie inauguracyjne odbędzie się w poniedziałek 18 września o godz. 11.00 w sali nr 1 przy ul. Kredytowej 4. Kolejne spotkania odbywać się będą w każdy trzeci poniedziałek miesiąca. Zapraszam w imieniu organizatorów!

 

ks. dr Dariusz Chwastek