4. Niedziela po Trójcy Świętej

Hasło tygodnia„Jedni drugich brzemiona noście, a tak wypełnicie zakon Chrystusowy” (Ga 6, 2).

 1.) Najbliższe nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Świętą odbędzie się za tydzień – 16 lipca o godz. 10.00. Serdecznie zapraszam.

2.) W poniedziałek 10 lipca br. o godz. 17.30 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie członków i sympatyków byłego Stowarzyszenia Polskiej Młodzieży Ewangelickiej (SPME).

Tematem spotkania będzie wspomnienie śp. Jana Żytowieckiego (sprawozdawcą z Jego pogrzebu będzie pani Irena Scholl) oraz opowieści państwa Ewy i Piotra Weigle, którzy zwiedzali kościoły, zamki i pałace Dolnego Śląska. Zapraszam w imieniu organizatorów!

3.) Uwadze Zboru polecam wakacyjny numer biuletynu parafialnego „Nasza Parafia”! Biuletyn jest do pobrania przy wyjściu z kościoła. Jest także dostępny w wersji elektronicznej na stronie internetowej Parafii.

4.) Trwają prace budowlane przy wjedzie na teren naszej Parafii. Ważną częścią składową projektu jest instalacja tzw. „Bramy Jubileuszowej”, która nawiązuje do jubileuszu 500-lecia Reformacji. W związku z tym rozprowadzamy pamiątkowe cegiełki – szklane i drukowane – oraz zakładki do książek z prośbą o wsparcie tej inicjatywy. Proponowane nominały cegiełek to 20, 50 i 100 złotych. Jednak dla osób chcących wesprzeć nas większą sumą jest do dyspozycji specjalna „złota” edycja.

Cegiełki dostępne są w kancelarii parafialnej. Można również dokonywać wpłat na konto Parafii (51 1020 1068 0000 1802 0000 0315). W tytule wpłaty prosimy wpisać słowo „BRAMA”.

Tą drogą po raz kolejny bardzo dziękuję tym osobom – Parafianom i Sympatykom naszej Parafii – które zainteresowały się naszym projektem i postanowiły go wesprzeć finansowo!

 

ks. dr Dariusz Chwastek