3. Niedziela po Trójcy Świętej

Hasło tygodnia„Przyszedł bowiem Syn Człowieczy, aby szukać i zbawić to, co zginęło”  (Łk 19, 10).

1.) Najbliższe nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Świętą odbędzie się za tydzień – 9 lipca o godz. 10.00. Serdecznie zapraszam.

2.) W środę 5 lipca br. w domu parafialnym o godz. 16.30 odbędzie się wspólne spotkanie Koła Seniorów i Koła Pań. Spotkanie ma charakter otwarty – zapraszam wszystkie zainteresowane osoby!

3.) Uwadze Zboru polecam wakacyjny numer biuletynu parafialnego „Nasza Parafia”! Biuletyn jest dostępny w wersji elektronicznej na stronie internetowej Parafii.

4.) Trwają prace budowlane przy wjedzie na teren naszej Parafii. Ważną częścią składową projektu jest instalacja tzw. „Bramy Jubileuszowej”, która nawiązuje do jubileuszu 500-lecia Reformacji. W związku z tym rozprowadzamy pamiątkowe cegiełki – szklane i drukowane – oraz zakładki do książek z prośbą o wsparcie tej inicjatywy. Proponowane nominały cegiełek to 20, 50 i 100 złotych. Jednak dla osób chcących wesprzeć nas większą sumą jest do dyspozycji specjalna „złota” edycja.

Cegiełki dostępne są w kancelarii parafialnej. Można również dokonywać wpłat na konto Parafii (51 1020 1068 0000 1802 0000 0315). W tytule wpłaty prosimy wpisać słowo „BRAMA”.

Tą drogą po raz kolejny bardzo dziękuję tym osobom – Parafianom i Sympatykom naszej Parafii – które zainteresowały się naszym projektem i postanowiły go wesprzeć finansowo!

5.) W minioną niedzielę swoją służbę zakończyli nasi dotychczasowi kościelni – Panowie Marek Bożek i Sebastian Madejski (studenci teologii ewangelickiej). Na swoim czerwcowym posiedzeniu Rada Parafialna dokonała wyboru nowych osób na stanowisko kościelnych i gospodarzy domu parafialnego. Są to również dwie osoby, studenci teologii – Pani Paulina Pacholak i Bartosz Polok, którzy poniekąd są nam już znani choćby z zaangażowania w ostatnim święcie parafialnym.

Wczoraj swoją pracę kościelnej rozpoczęła Pani Paulina Pacholak, którą witam serdecznie w naszej Parafii! Mam nadzieję, że bardzo szybko wciągnie się Pani w swoje obowiązki ku pożytkowi całej naszej Parafii. Życzę Pani wiele satysfakcji z tej nowej służby, a także mądrości w łączeniu pracy ze studiami.

Z kolei naszym dotychczasowym kościelnym jeszcze raz dziękuję za wykonaną pracę na rzecz naszej Parafii w ciągu tych minionych niespełna 4 lat.

Na dalszą życiową drogę i służbę w Kościele życzymy im wytrwałości i otwartości oraz Bożego prowadzenia. Niech dobry Bóg błogosławi czas, który przed nimi, a także ich plany i decyzje.

 

ks. dr Dariusz Chwastek