4. niedziela po Wielkanocy – Cantate

Hasło tygodnia:

„Śpiewajcie Panu pieśń nową, bo cuda uczynił” (Ps 98, 1).

 1.) Najbliższe nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Świętą odbędzie się za tydzień21 kwietnia o godz. 10.00. Gorąco zapraszam.

2.) Trwa zbiórka środków na Bratnią Pomoc im. Gustawa Adolfa. W kancelarii parafialnej wyłożona jest lista, na którą można wpłacać ofiary. Zbiórka kończy się w Święta Zesłania Ducha Świętego, a więc na początku czerwca br. Za wszelkie złożone datki serdecznie wszystkim ofiarodawcom dziękuję!

3.) We wtorek 16 maja br., o ustalonych porach odbędą się zarówno lekcje religii dla dzieci i młodzieży, jak i kolejna próba chóru parafialnego o godz. 18.15. Chórzystki i chórzystów serdecznie zapraszam.

4.) W środę 17 maja br. w domu parafialnym o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie Warszawskiego Koła Macierzy Ziemi Cieszyńskiej. Zapraszam w imieniu organizatorów!

5.) W czwartek 18 maja o godz. 17.00 zapraszam na kolejne spotkanie biblijne. Będziemy analizować początkowe rozdziały Objawienia św. Jana (Obj 1-3). Serdecznie zapraszam!

6.) W piątek 19 maja, o godz. 18.00 w sali parafialnej odbędzie się spotkanie dla młodzieży licealnej i studenckiej, na które zapraszam!

7.) Zachęcam do wzięcia udziału w Ewangelickich Dniach Kościoła, które odbędą się w terminie 15-18.06.2017 w pięciu miastach Śląska Cieszyńskiego: Ustroniu, Wiśle, Cieszynie, Czeskim Cieszynie, Bielsku-Białej. Ideą tego spotkania jest wspólne świętowanie obchodów 500-lecia Reformacji i budowanie wspólnoty między luteranami z różnych regionów naszego kraju. Osoby chętne proszę o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej lub bezpośrednio do Pani Marty Zachraj drogą mailową: marta.zachraj@gmail.com. Koszt pobytu na miejscu wynosi 70 zł. Koszty dojazdu uczestnicy pokrywają we własnym zakresie. Zakwaterowanie gwarantują współwyznawcy z Diecezji Cieszyńskiej. Termin przesyłania zgłoszeń – zarówno grup parafialnych nocujących u parafian w Diecezji Cieszyńskiej, jak i Parafii, które nie będą korzystały z noclegów – upływa 15 maja 2017 r. Szczegóły informujące o programie widnieją tutaj, a także można je znaleźć na stronie www.dnikosciola.pl oraz na profilu Facebookowym: https://www.facebook.com/EwangelickieDniKosciola (lub pod numerem telefonu: 510 958 302 – tel. czynny pon-pt, 10-17).

8.) W imieniu Rady Parafialnej i swoim własnym serdecznie zapraszam na Dzień Dziecka i Święto Parafialne, które odbędą się w niedzielę 4 czerwca br. na terenie Parafii. Osoby chętne do pomocy przy organizacji imprezy zapraszam w sobotę 3 czerwca br. o godz. 9.30 do domu parafialnego, gdzie odbędzie się spotkanie organizacyjne.

9.) W związku z prowadzonymi pracami budowlanymi przy wjedzie na teren Parafii, którego częścią będzie instalacja tzw. „Bramy Jubileuszowej” nawiązującej do jubileuszu 500-lecia Reformacji, trwa akcja rozprowadzania pamiątkowych cegiełek – szklanych i drukowanych – oraz zakładek do książek. Proponowane nominały cegiełek to 20, 50 i 100 złotych. Dla osób chcących wesprzeć naszą inicjatywę większą sumą jest do dyspozycji specjalna „złota” edycja.

Cegiełki dostępne są w kancelarii parafialnej. Można również dokonywać wpłat na konto parafii. W tytule wpłaty prosimy wpisać słowo „BRAMA”.

Już teraz bardzo dziękuję tym osobom – Parafianom i Sympatykom naszej Parafii – które zainteresowały się naszym projektem i postanowiły go wesprzeć finansowo!

10.) Zachęcam do obejrzenia wystawy ukazującej sylwetkę i prace Michela Juresa – żydowskiego fotografa przedwojennej społeczności ewangelickiej Nowego Dworu i okolic. Pomysłodawczynią wystawy i jej głównym organizatorem jest Pani Maria Kaucz. Wernisaż wystawy odbył się tydzień temu po nabożeństwie!

 

ks. dr Dariusz Chwastek