3. niedziela po Wielkanocy – Jubilate

Hasło tygodnia:

„Jeśli ktoś jest w Chrystusie, nowym jest stworzeniem, stare przeminęło, oto wszystko stało się nowe” (2 Kor 5, 17). 

1.) Najbliższe nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Świętą odbędzie się za tydzień14 kwietnia o godz. 10.00. Gorąco zapraszam.

2.) Trwa zbiórka środków na Bratnią Pomoc im. Gustawa Adolfa. W kancelarii parafialnej wyłożona jest lista, na którą można wpłacać ofiary. Zbiórka kończy się w Święta Zesłania Ducha Świętego, a więc na początku czerwca br. Za wszelkie złożone datki serdecznie wszystkim ofiarodawcom dziękuję!

3.) W poniedziałek 8 maja o godz. 17.30 odbędzie się spotkanie członków i sympatyków byłego Stowarzyszenia Polskiej Młodzieży Ewangelickiej (SPME). Zapraszam w imieniu organizatorów.

4.) Ponadto, w poniedziałek 8 maja o godz. 18.00 w kościele ewangelicko-reformowanym w Warszawie przy al. Solidarności 76a odbędzie się nabożeństwo ekumeniczne. W ramach tego nabożeństwa, odbywającego się w cyklu comiesięcznych nabożeństw ekumenicznych, zostaną podsumowane obchody jubileuszu 200-lecia istnienia i działania Towarzystwa Biblijnego w Polsce. Swoją refleksją podzieli się Pani Małgorzata Platajs – Dyrektor Towarzystwa.

W imieniu Towarzystwa Biblijnego w Polsce i Parafii Ewangelicko-Reformowana w Warszawie gorąco zapraszam na nabożeństwo!

5.) We wtorek 9 maja br. o ustalonych porach odbędą się zarówno lekcje religii dla dzieci i młodzieży, jak i kolejna próba chóru parafialnego o godz. 18.15. Chórzystki i chórzystów serdecznie zapraszam.

6.) W środę 10 maja br. w domu parafialnym o godz. 16.30 odbędzie się wspólne spotkanie Koła Seniorów i Koła Pań. W trakcie spotkania  Pan Tadeusz Świątek (historyk) zaprezentuje film multimedialny pt. „Ciakawostki ewangelickiego kościoła garnizonowego”.

Spotkanie ma charakter otwarty – zapraszam wszystkie zainteresowane osoby!

7.) Ponadto, w środę i czwartek (10-11.05.br.) w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej pryz ul. Miodowej w Warszawie odbywać się będzie Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. „Hermeneutyczne dziedzictwo Reformacji”. Wejście do budynku uczelni znajduje się od ul. Schillera, a sama konferencja odbywa się w tzw. Sali Synodalnej im. bp. A. Wantuły. Szczegółowy program znajduje się tutaj.

8.) W czwartek 11 maja o godz. 17.00 zapraszam spotkanie biblijne. Zajmować nas będzie fragment Objawienia św. Jana (Obj 5,1–8,1), w którym dominuje obraz księgi zapieczętowanej siedmioma pieczęciami. Przyjdzie nam się zmierzyć z wymagającym, ale bardzo interesującym tekstem. Serdecznie zapraszam!

9.) Również w czwartek 11 maja godz. 19.00 w sali KIKu przy ul. Freta 20/24A klub „Tygodnika Powszechnego” w Warszawie organizuje spotkanie pt.Różne oblicza wiary – luteranizm. Kobieta w Kościele Ewangelicko – Augsburskim. W rozmowie udział wezmą: diakon Halina Radacz z Parafii luterańskiej w Żyrardowie oraz teolożka Zuzanna Radzik, publicystka „Tygodnika Powszechnego” i autorka książki „Kościół Kobiet”. Zapraszam w imieniu organizatorów.

10.) W piątek 12 maja o godz. 18.00 w sali parafialnej odbędzie się spotkanie dla młodzieży licealnej i studenckiej, na które zapraszam młodzież!

11.) Zachęcam także do wzięcia udziału w Ewangelickich Dniach Kościoła, które odbędą się w terminie 15-18.06.2017 w pięciu miastach Śląska Cieszyńskiego: Ustroniu, Wiśle, Cieszynie, Czeskim Cieszynie, Bielsku-Białej. Ideą tego spotkania jest wspólne świętowanie obchodów 500-lecia Reformacji i budowanie wspólnoty między luteranami z różnych regionów naszego kraju. Osoby chętne proszę o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej lub bezpośrednio do Pani Marty Zachraj drogą mailową: marta.zachraj@gmail.com. Koszt pobytu na miejscu wynosi 70 zł. Koszty dojazdu uczestnicy pokrywają we własnym zakresie. Zakwaterowanie gwarantują współwyznawcy z Diecezji Cieszyńskiej. Termin przesyłania zgłoszeń – zarówno grup parafialnych nocujących u parafian w diecezji cieszyńskiej, jak i Parafii, które nie będą korzystały z noclegów – został przedłużony do 15 maja 2017 r. Przypominamy również, że szczegóły informujące o programie można znaleźć na stronie www.dnikosciola.pl, jak też na profilu Facebookowym:

https://www.facebook.com/EwangelickieDniKosciola bądź też pod numerem telefonu: 510 958 302 (telefon czynny pon-pt, 10-17).

12.) W związku z prowadzonymi pracami budowlanymi przy wjedzie na teren Parafii, którego częścią będzie instalacja tzw. „Bramy Jubileuszowej” nawiązującej do jubileuszu 500-lecia Reformacji, trwa akcja rozprowadzania pamiątkowych cegiełek – szklanych i drukowanych – oraz zakładek do książek. Proponowane nominały cegiełek to 20, 50 i 100 złotych. Dla osób chcących wesprzeć naszą inicjatywę większą sumą jest do dyspozycji specjalna „złota” edycja.

Cegiełki dostępne są w kancelarii parafialnej. Można również dokonywać wpłat na konto parafii. W tytule wpłaty prosimy wpisać słowo „BRAMA”.

Już teraz bardzo dziękuję tym osobom – Parafianom i Sympatykom naszej Parafii – które zainteresowały się naszym projektem i postanowiły go wesprzeć finansowo!

13.) Gorąco dziękuję wszystkim Osobom, które postanowiły przekazać 1 % swojego podatku na rzecz pracy diakonijnej świadczonej w naszej Parafii!!

14.) Zachęcam do obejrzenia wystawy ukazującej sylwetkę i prace Michela Juresa – żydowskiego fotografa przedwojennej społeczności ewangelickiej Nowego Dworu i okolic. Pomysłodawczynią wystawy i jej głównym organizatorem jest Pani Maria Kaucz. Wernisaż wystawy odbył się tydzień temu po nabożeństwie!

 

 

ks. dr Dariusz Chwastek