2.  niedziela po Wielkanocy – Misericordias Domini

Hasło tygodnia:

„Jam jest dobry Pasterz. Owce moje głosu mojego słuchają i Ja je znam, a one idą za mną. I ja daję im żywot wieczny” (J 10, 11. 27-28). 

1.) Najbliższe nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Św. odbędzie się w niedzielę za tydzień – 7 maja br. o godz. 10.00. Serdecznie zapraszam.

2.) W piątek 5 maja o godz. 18.00 w sali parafialnej odbędzie się spotkanie dla młodzieży licealnej i studenckiej, na które zapraszam!

3.) Zachęcam do wzięcia udziału w Ewangelickich Dniach Kościoła, które odbędą się w terminie 15-18.06.2017 w pięciu miastach Śląska Cieszyńskiego: Ustroniu, Wiśle, Cieszynie, Czeskim Cieszynie, Bielsku-Białej. Ideą tego spotkania jest wspólne świętowanie obchodów 500-lecia Reformacji i budowanie wspólnoty między luteranami z różnych regionów naszego kraju. Osoby chętne proszę o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej lub bezpośrednio do Pani Marty Zachraj drogą mailową: marta.zachraj@gmail.com. Koszt pobytu na miejscu wynosi 70 zł. Koszty dojazdu uczestnicy pokrywają we własnym zakresie. Zakwaterowanie gwarantują współwyznawcy z Diecezji Cieszyńskiej. Termin przesyłania zgłoszeń – zarówno grup parafialnych nocujących u parafian w diecezji cieszyńskiej, jak i Parafii, które nie będą korzystały z noclegów – został przedłużony do 15 maja 2017 r. Przypominamy również, że szczegóły informujące o programie można znaleźć na stronie www.dnikosciola.pl, jak też na profilu Facebookowym:

https://www.facebook.com/EwangelickieDniKosciola bądź też pod numerem telefonu: 510 958 302 (telefon czynny pon-pt, 10-17).

4.) W związku z rozpoczętymi pracami budowlanymi przy wjedzie na teren naszej Parafii, którego częścią będzie instalacja tzw. „Bramy Jubileuszowej” nawiązującej do jubileuszu 500-lecia Reformacji, trwa akcja rozprowadzania pamiątkowych cegiełek – szklanych i drukowanych – oraz zakładek do książek. Proponowane nominały cegiełek to 20, 50 i 100 złotych. Dla osób chcących wesprzeć naszą inicjatywę większą sumą jest do dyspozycji specjalna „złota” edycja.

Cegiełki dostępne są w kancelarii parafialnej. Można również dokonywać wpłat na konto parafii. W tytule wpłaty prosimy wpisać słowo „BRAMA”.

Już teraz bardzo dziękuję tym osobom – Parafianom i Sympatykom naszej Parafii – które zainteresowały się naszym projektem i postanowiły go wesprzeć finansowo!

5.) Gorąco dziękujemy wszystkim osobom, które postanowiły przekazać 1 % swojego podatku na rzecz pracy diakonijnej świadczonej w naszej Parafii!!

6.) Zachęcamy do obejrzenia wystawy ukazującej sylwetkę i prace Michela Juresa – żydowskiego fotografa przedwojennej społeczności ewangelickiej Nowego Dworu i okolic. Pomysłodawczynią wystawy i jej głównym organizatorem jest Pani Maria Kaucz. Wernisaż wystawy odbył się tydzień temu po nabożeństwie!

Jeszcze raz z tego miejsca dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do powstania i otwarcia wystawy, którą będzie można oglądać do końca maja br.

 

ks. dr Dariusz Chwastek