1. niedziela po Wielkanocy – Quasimodogeniti

Hasło tygodnia„Błogosławiony niech będzie Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa, który według wielkiego miłosierdzia swego odrodził nas ku nadziei żywej przez zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa” (1 P 1, 3).

1.) Najbliższe nabożeństwo ze Spowiedzią i Komunią Św. odbędzie się w niedzielę za tydzień – 30 kwietnia br. o godz. 10.00. Serdecznie zapraszam.

2.) We wtorek 25 kwietnia br. o ustalonych porach odbędą się zarówno lekcje religii dla dzieci i młodzieży, jak i kolejna próba chóru parafialnego o godz. 18.15. Chórzystki i chórzystów serdecznie zapraszam.

Nie odbędą się jednak lekcje religii dla dzieci i młodzieży w niedzielę 30 kwietnia. Podobnie 2 maja br. nie odbędą się ani lekcje religii, ani próba chóru parafialnego! Niedzielne lekcje religii odbędą się za dwa tygodnie – 7 maja br.

3.) W środę 26 kwietnia br. odbędzie się spotkanie dla osób zainteresowanych ewangelicyzmem, które chcą lepiej poznać tradycję i duchowość Kościołów wyrosłych z XVI-wiecznej Reformacji. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00. Gorąco zapraszam!

4.) W piątek 28 kwietnia o godz. 18.00 w sali parafialnej odbędzie się spotkanie dla młodzieży licealnej i studenckiej, na które zapraszam!

5.) Zachęcam do wzięcia udziału w Ewangelickich Dniach Kościoła, które odbędą się w terminie 15-18.06.2017 w pięciu miastach Śląska Cieszyńskiego: Ustroniu, Wiśle, Cieszynie, Czeskim Cieszynie, Bielsku-Białej. Ideą tego spotkania jest wspólne świętowanie obchodów 500-lecia Reformacji i budowanie wspólnoty między luteranami z różnych regionów naszego kraju. Osoby chętne proszę o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej lub bezpośrednio do Pani Marty Zachraj drogą mailową: marta.zachraj(at)gmail.com. Koszt pobytu na miejscu wynosi 70 zł. Koszty dojazdu uczestnicy pokrywają we własnym zakresie. Zakwaterowanie gwarantują współwyznawcy z Diecezji Cieszyńskiej. Termin przesyłania zgłoszeń – zarówno grup parafialnych nocujących u parafian w diecezji cieszyńskiej, jak i Parafii, które nie będą korzystały z noclegów – został przedłużony do 15 maja 2017 r. Szczegóły informujące o programie można znaleźć na stronie www.dnikosciola.pl, jak też na profilu Facebookowym:

https://www.facebook.com/EwangelickieDniKosciola bądź też pod numerem telefonu: 510 958 302 (telefon czynny pon-pt, 10-17).

6.) Pozostał ostatni tydzień na składanie deklaracji podatkowych w Urzędach Skarbowych oraz przekazywania 1 % na jakiś konkretny, wybrany cel.

W tym roku ponownie chciałbym zachęcić do przekazania 1% na rzecz pracy diakonijnej w naszej Parafii.

Żeby jednak 1 % z Państwa podatków trafił do naszej diakonii parafialnej, niezbędne będzie wpisanie w swoim formularzu zeznania podatkowego nr KRS organu prowadzącego, który posiada status organizacji pożytku publicznego. W naszym przypadku to nr 0000260697 Diakonii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce. Zaś w  w rubryce „Informacje uzupełniające” należy wpisać słowa: Diakonia Parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie.

Szczegółowe informacje na ten temat są zawarte w specjalnej ulotce, którą można pobrać przy wyjściu z kościoła lub w domu parafialnym.

7.) W związku z rozpoczętymi pracami budowlanymi przy wjedzie na teren Parafii, którego częścią będzie instalacja tzw. „Bramy Jubileuszowej” nawiązującej do jubileuszu 500-lecia Reformacji, trwa akcja rozprowadzania pamiątkowych cegiełek – szklanych i drukowanych – oraz zakładek do książek. Proponowane nominały cegiełek to 20, 50 i 100 złotych. Dla osób chcących wesprzeć naszą inicjatywę większą sumą jest do dyspozycji specjalna „złota” edycja.

Cegiełki dostępne są w kancelarii parafialnej. Można również dokonywać wpłat na konto parafii. W tytule wpłaty prosimy wpisać słowo „BRAMA”.

Już teraz bardzo dziękuję tym osobom – Parafianom i Sympatykom naszej Parafii – które zainteresowały się naszym projektem i postanowiły go wesprzeć finansowo!

8.) W sobotę 22 kwietnia przeprowadziliśmy sprzątanie posesji parafialnej, kościoła i domu parafialnego. Oprócz rodziców tegorocznych konfirmantów i samych konfirmantów na apel o włączenie się w tę inicjatywę odpowiedziało ponad 20 osób, które niemal przez całą sobotę oddawały się intensywnym pracom. W sprzątaniu wzięli udział reprezentanci wszystkich grup wiekowych.

Z tego miejsca gorąco dziękuję za Wasze zaangażowanie i wspólnie wykonaną pracę na rzecz naszej Parafii. Mam nadzieję, że efekty naszych wspólnych działań mówią same za siebie.

9.) Dzisiaj bezpośrednio po nabożeństwie w kościele odbędzie się wernisaż wystawy ukazującej sylwetkę i prace Michaela Juresa – żydowskiego fotografa przedwojennej społeczności ewangelickiej Nowego Dworu i okolic. Pomysłodawczynią wystawy i jej główną organizatorką jest Pani Maria Kaucz. W imieniu Panii Marii i Rady parafialnej gorąco zapraszam na wernisaż wystawy.

W związku z dzisiejszą wystawą w drodze wyjątku nie będzie czynna kawiarenka parafialna! W sali parafialnej został jednak przygotowany specjalny poczęstunek, na który zapraszam wszystkich od razu po zakończeniu wernisażu!

 

ks. dr Dariusz Chwastek