„Oto twój Król przychodzi do ciebie, sprawiedliwy on i zwycięski”. Tym hasłem tygodnia, wyjętym z Księgi proroka Zachariasz w pierwszą niedzielę Adwentu – 29 listopada – ks. Dariusz Chwastek przywitał zebranych w kościele Wniebowstąpienia Pańskiego. Tego dnia w naszym kościele miało miejsce nabożeństwo rodzinne, na którym zaprezentował się niezastąpiony chór parafialny oraz po raz pierwszy wystąpił powstający dopiero chór młodzieżowy.


Chór młodzieżowy, zwany także „zespołem młodzieżowym” jest złożony ze studentów oraz młodzieży z naszej Parafii. Jego członkowie uczestniczą w spotkaniach młodzieży licealnej i studenckiej w domu parafialnym w piątki o godz. 18. Prowadzeniem zespołu trudni się Marta Dziubińska, która wykazuje się wielkim zaangażowaniem i cierpliwością na każdej z prób.
Ze względu na odbywający się w naszej Parafii Diecezjalny Zjazd Młodzieży Ewangelickiej część uczestników zjazdu dołączyła do debiutanckiego występu chóru młodzieżowego. Inni uczestnicy Zjazdu wzięli czynny udział w przebiegu liturgii, czytając teksty oraz zmawiając modlitwy.
Kazanie wygłosił ks. Paweł Meler, diecezjalny duszpasterz młodzieży. Podstawą kazania był tekst wyjęty z Listu do Rzymian (z 13 rozdziału, wersety od 8 do 12). Zachęcał, byśmy w trakcie rozpoczynającego się Adwentu na nowo doświadczyli Chrystusa, byśmy nie zmarnowali tego wyjątkowego czasu. Ponadto podkreślił, że właśnie „teraz” jest czas na zamianę swojego życia – nie jest on już za nami, ani nie leży w nieokreślonej przyszłości. Na koniec wezwał nas wszystkich do odbudowy relacji, miłości i współczucia dla drugiego człowieka, aby przyjście Chrystusa nie było pretekstem do odpoczynku, lecz inspiracją do działania.
Po nabożeństwie jak zwykle czynna była kawiarenka, którą zgodnie z nową tradycją w ostatnią niedzielę miesiąca prowadzi młodzież parafialna.